Kabiles muižas vīna darītava

cm=

Kabiles muižas vīna darītava ražo unikālu rozā rabarberu dzirkstošo vīnu un divu veidu sidrus, kuri radīti no 100% ābolu sulas, popularizējot Kabiles muižas, Kabiles un Kuldīgas novada vārdu Latvijā, atmodinot Kabiles muižas leģendu. Kabiles muiža un muižas kungu māja ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kurā saglabājušies unikāli 18. un 19. gs. interjeri. Pēc senām liecībām Kabiles muižas spozmes laikā velvētajos pagrabos esot atradusies vīna darītava, kura drīzumā atgūs savu seno funkciju. Iepriekš piesakoties, grupām no 10 personām pieejama Kabiles muižas vīnu degustācija un senās muižas apskate.

ATVĒRTS:

Maijs – augusts
Iepriekš piesakoties

KONTAKTI:

Adrese: “Kabiles muiža”, Kabiles pagasts, Kuldīgas novads
Tālrunis: (+371) 28380477
facebook.com/Kabilesmuiza
Cena: pēc vienošanās (minimālais skaits grupā 10 cilvēki)
Viens no garšīgākajiem 2019. gada vasaras sezonas jaunumiem Kuldīgas novadā ir Kabiles muižas vīna darītava. Iepriekš apmeklētājiem slēgtā Kurzemes baroka un klasicisma arhitektūras pērle – Kabiles muiža – šogad atvērusi durvis. Vīna darītava atrodas velvētajos Kabiles muižas pagrabos, kuros saglabājušiies unikāli 18. gs. interjeri. Apkopojot senās leģendas par vīna darīšanu baronu laikos un izmantojot augstvērtīgas izejvielas, radīti muižas vīna darītavas dzērieni. Vīni darīti no Kurzemes puses dārzos augušiem un pašu rokām lasītiem āboliem, rabarberiem un bumbieriem.

Vīna darītava ir arhitektes, arhitektūras doktores Agates Eniņas un tāllēcējas, olimpisko spēļu dalībnieces Laumas Grīvas lolojums. Vīna darītavas apciemojuma laikā viesus ne tikai iepriecina dzirkstošo dzērienu degustācijas un gūtā pieredze par vīna un sidra darīšanas mākslu, bet arī saimnieču stāsti par muižas vēsturi un restaurācijas procesu. Kabiles muižas kungu mājā saglabājušies gandrīz neskarti 18. un 19. gs. interjeri – telpu apdares, durvis, logi, kāpnes, koka dēļu un parketu grīdas. Kungu mājas lielās zāles griestu apdare ir spilgts un Latvijā reti saglabājies „liesmojošā” rokoko stila paraugs. Degustācijām iekārtota muižas ēdamzāle, kura atvērta apmeklētājiem no maija vidus līdz oktobrim. Par apmeklējuma laikiem nepieciešams vienoties iepriekš. To viegli izdarīt, sazinoties ar vīna darītavu sociālā tīkla facebook kontā #Kabiles muižas vīna darītava.
Kabiles muižas apciemojums ir maģiska pieredze pašā Latvijas vīnu reģiona sirdī.