Kuldīgas vecpilsētas dārzs

Lai atjaunotu priekšdārziņu uzturēšanas tradīcijas vecpilsētā un iesaistītu novada iedzīvotājus to izveidē, Kuldīgas restaurācijas centra ēkas pagalmā izveidots tradicionāla dārza piemērs 19. gs. – 20. gs. stilistikā. Dārzu ierīkojusi SIA “Baltā avēnija” Ritas Ķirķes vadībā, piedaloties Kuldīgas vecpilsētas iedzīvotājiem.

Jaunizveidotajam dārzam atvēlētā platība simboliski sadalīta trīs daļās, kas atspoguļo regulāru virtuves un garšaugu dārzu; daļēji regulāru puķu un tējas dārzu; kā arī neregulāru priekšdārzu Mazās upes ielas malā. Izvēloties augu sortimentu, tika ņemta vērā auga noturība sezonas garumā. Ņemot vērā klimata izmaiņas un laika apstākļu izmaiņas mūsdienās, daļa augu šķirņu tika aizstātas ar analogām, pieejamām un izturīgām mūsdienu apstākļos, ievērojot tradicionālā dārza principus. Tāpat, kā senatnē, šis dārzs ir projektēts gan praktiskai gan estētiskai izmantošanai.

Kuldīgai ir senas dārzu tradīcijas, par kurām vēsta gan leģendas, gan vēsturiskie raksti, taču mūsdienās dārzu kopšanas tradīcija vecpilsētā ir mazāk sastopama, kas būtiski maina tās īpašo noskaņu.

Šī dārza uzturēšanu iecerēts papildināt ar izglītojošiem pasākumiem, aicinot vecpilsētas iedzīvotājus uzzināt par dārzu izveidi, piemērotajām augu sugām, kopšanas apstākļiem, kaitēkļu apkarošanu ar videi draudzīgām metodēm.

Kontakti

Baznīcas iela 30 (Kuldīgas Restaurācijas centra pagalms), Kuldīga

Saistītie objekti

a