Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Izstāde “Tēlniecība. Objekts.”

July 17, 2020 - September 27, 2020

Free

No 17. jūlija līdz 27. septembrim Kuldīgā būs apskatāma izstāde “Tēlniecība. Objekts.”, kuras laikā mākslas darbus aplūkot varēs gan pilsētvidē, gan iekštelpās – Kuldīgas Mākslas namā un Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā. Aptverot visplašāko tēlniecības tehniku un materiālu klāstu, “Tēlniecība. Objekts.” aicinās meklēt līdzīgo un atšķirīgo gan labi pazīstamu mākslinieku, gan Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu radītajos objektos.

Jau iepriekšējās sezonās Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerija uzsākusi didaktiska rakstura izstāžu sēriju, kurā pilsētas iedzīvotājiem un viesiem piedāvā aplūkot visplašāko mākslas spektru, ietverot gan tradicionālus medijus, kā glezniecība, tēlniecība, fotogrāfija un grafika, gan arī starpdisciplinārus projektus, performanci, video mākslu un instalācijas. Katras izstādes mērķis ir plašai auditorijai parādīt mākslas tehniku, materiālu un formu dažādību, kā arī laikmeta ienestās izmaiņas, kas paplašina tradicionālo mākslas valodu.

Izstāde “Tēlniecība. Objekts.” atraktīvā veidā, padarot Kuldīgas pilsētvidi par izstāžu telpu paplašinājumu, ļaus skatītājiem apjaust tēlniecības un vides objektu teju neierobežotās iespējas izvēlēto materiālu un motīvu aspektā – no monolītas lielizmēra akmens tēlniecības līdz sīkplastikai, no tērauda līdz stiklam, no ikdienišķiem priekšmetiem līdz pretrunīgiem tēliem. Vienkopus aplūkojami būs dažādu paaudžu Latvijas mākslinieku darbi, kas tapuši no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem, līdz pavisam jauniem – Kuldīgā pirmizrādītiem – objektiem.

KULDĪGAS MĀKSLINIEKU REZIDENCES galerija Kuldīgā, Pils ielā 2, apmeklētājiem atvērta katru nedēļu no ceturtdienas līdz svētdienai 12.00–18.00. Ieeja galerijā bez maksas.
Kuldīgas Mākslas nams Kuldīgā, 1905. gada ielā 6, apmeklētājiem atvērts katru nedēļu no trešdienas līdz sestdienai 10.00–18.00 un svētdienās 10.00–16.00. Ieeja bez maksas.

Interaktīvā karte un audiogids pieejams ŠEIT

Details

Start:
July 17, 2020
End:
September 27, 2020
Cost:
Free
Event Categories:
,