Idejas brīvā laika pavadīšanai Kuldīgā un apkārtnē

Dizaina filmu festivāls

Dizaina filmu festivāls astoto gadu norisināsies no 31. jūlija līdz 15. augustam Kuldīgā. Programmā iekļautas sešas pilnmetrāžas filmas, no kurām visas tiks pirmo reizi izrādītas Latvijā un piedāvās redzēt labāko jauno kino, kas veltīts dizaina un mākslas tēmām.Kinoseansi tiks bez maksas demonstrēti pilsētas dārza brīvdabas kinoteātrī Goldingen Knight Cinema (GKC). Filmas izrādīs oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā. Patrika Baunova Polaroīda fotogrāfiju emulsijas apstrādes darbnīca norisināsies Kuldīgas Jauniešu mājā (Jelgavas iela 26), un bezmaksas dalībai var pieteikties, aizpildot anketu: SPIED ŠEIT Vairāk: kinobize.lv
DIZAINA FILMU FESTIVĀLA PROGRAMMA
PK, 31.07.
21:30 – Ievadlekcija. Patriks Baunovs (GKC)
22:30 – Neiespējamais projekts (An Impossible Project, 2020) (GKC)
SE, 01.08.
14:00 – Polaroīda fotogrāfiju emulsijas apstrādes darbnīca. Patriks Baunovs (KJM)
21:30 – Ievadlekcija. Jeļena Solovjova (GKC)
22:30 – Kosmosa kuģis “Zeme” (Spaceship Earth, 2020) (GKC)
PK, 07.08.
22:30 – Kasete – dokumentālais miksteips (Cassette: A Documentary Mixtape, 2016) (GKC)
SE, 08.08.
22:30 – Kriss Bērdens – mākslinieka portrets (Burden, 2016) (GKC)
PK, 14.08.
22:30 – Modele Medija (Maddy the Model, 2020) (GKC)
SE, 15.08.
22:30 – Martēns Maržela – viņa paša vārdiem (Martin Margiela: In His Own Words, 2019) (GKC)
Design Film Festival will take place from July 31 till August 15 in Kuldiga. The programme will embrace six Latvian premieres of the latest international documentaries dedicated to stories about design and art.The films will be screened in outside cinema Goldingen Knight Cinema without entrance fee, with Latvian and English subtitles. The lecture and workshop (Polaroīda fotogrāfiju emulsijas apstrādes darbnīca) by Patrice Baunov, artist-photographer based in Berlin, will take place in English.More: www.kinobize.lv/dff2020

Tēlniecība. Objekts.

Līdz 27.septembrim dažādās vietās pilsētvidē, gan iekštelpās – Kuldīgas Mākslas namā un Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā, apskatāmi gan labi pazīstamu mākslinieku, gan Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu radītie objekti kopprojektā “Tēlniecība. Objekts.”. Izstāde atraktīvā veidā, padarot Kuldīgas pilsētvidi par izstāžu telpu paplašinājumu, ļaus skatītājiem apjaust tēlniecības un vides objektu teju neierobežotās iespējas izvēlēto materiālu un motīvu aspektā – no monolītas lielizmēra akmens tēlniecības līdz sīkplastikai, no tērauda līdz stiklam, no ikdienišķiem priekšmetiem līdz pretrunīgiem tēliem. Vienkopus aplūkojami būs dažādu paaudžu Latvijas mākslinieku darbi, kas tapuši no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem, līdz pavisam jauniem – Kuldīgā pirmizrādītiem – objektiem. Uzzini vairāk par katru objektu un mākslinieka atveidoto domu aplikācijā, kur pieejama karte objektu apskatei dabā, kā arī audio gids.
Audio gids

Izstāde koprades telpā “Metro Coworking”

Līdz 19. augustam fotogrāfes un sportistes Justīnes Zonnes fotoizstāde “in motion”.
Adrese: Liepājas iela 8, Kuldīga.

Izstāde Vecajā rātsnamā

Ceturtdien, 18. jūnijā, 18.00 Rātslaukumā pie vecā rātsnama ar izstādes “Harmonija” atklāšanas koncertu kuldīdzniekus un viesus iepriecinās Liepājas teātra aktrise Sigita Pļaviņa un Māris Kupčs. Ieeja – bez maksas.
Izstāde būs apskatāma apmeklētājiem līdz 26.jūlijam.
Adrese: Baznīcas iela 5, Kuldīga
Vairāk informācijas: facebook.com/Vecaisratsnams/

Līvijas Rezevskas izstāžu zāles pastāvīgā ekspozīcija

Tēlnieces, Kuldīgas goda pilsones Līvijas Rezevskas izstāžu zālē apskatāma pastāvīgā ekspozīcija. Izstāžu zāle atvērta apmeklētājiem no trešdienas līdz svētdienai 10.00–16.00.
No 13. jūnija līdz 15. jūlijam 2. stāvā – Inetas Freidenfeldes, Martas Jurjānes, Elīnas Alkas Rikmanes, Evijas Rudzītes un Laumas Palmbahas ikonu, gleznu un grafikas izstāde. Izstādes atklāšana 13. jūnijā 16.00.
Adrese: Mucenieku iela 19, Kuldīga.

Kuldīgas Adatu tornis

No 21. maija apmeklētājiem durvis vērusi Adatu ekspozīcija industriālā mantojuma tornī. Tā apskatāma no ceturtdienas līdz sestdienai 11.00 – 17.00, svētdienās 11.00 – 15.00.
Pagājušā gadsimta sākumā neviena plašās Krievijas impērijas māja nevarēja iztikt bez Kuldīgas fabrikas “Meteors” darinājumiem. Bijušā adatu fabrikas kompleksa atjaunotajā tornī ierīkota industriālā mantojuma ekspozīcija.
Adrese: Liepājas iela 37, Kuldīga
Kontakti: (+371) 29334403
Vairāk informācijas: facebook.com/KuldigasAdatutornis/

Ekspozīcija “Suitu godi” Basos

No 12. jūnija, iepriekš piesakoties pa tālruni 29266724, Basu tautas namā apskatāma ekspozīcija “Suitu godi”.
Ekspozīcija “Suitu godi” stāsta par četriem nozīmīgākajiem notikumiem suitu novada ļaužu dzīvē – kristībām, laulībām, bērēm un dažādām ar baznīcu un gadskārtām saistītām tradīcijām. Bagātīgo un krāšņo ekspozīciju veido gan materiālas, gan nemateriālas kultūrvēstures liecības, kas tipiskas tieši suitu novadam. Izstādē aplūkojami godiem raksturīgie priekšmeti, piemēram, šūpulis, pūralāde, zārks, svētku galds. Īpaši koši izveidota suitu kāzu aina, kurā redzami suitu tautastērpi kāzu godiem.
Ekspozīciju papildina audiovizuālais materiāls – vēsturiskas fotogrāfijas, kurās tradicionālajās svinībās redzami vietējie suitu novada ļaudis, un audio faili ar katriem godiem raksturīgajām dziesmām.
Ekspozīcijas galvenie mērķi ir popularizēt suitu kultūras mantojumu un izveidot atraktīvu kultūrtūrisma galamērķi Basos. “Suitu godu” ekzpozīcijas idejas autori ir suitu kopienas aktīvākie cilvēki. Tērpus un tekstilizstrādājumus darinājuši suitu amatnieki un Alsungas audējas. Ļoti nozīmīgs devums ekspozīcijai ir vēsturiskie sadzīves priekšmeti, ko izstādei atvēlējuši Basu iedzīvotāji.

Muzeja pastāvīgā ekspozīcija un izstādes

Kuldīgas novada muzejs ir atvērts piektdienās, sestdienās un svētdienās 11.00–18.00.
Muzejā iespējams apskatīt pamatekspozīciju “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā” un “Kuldīga pirms mums”, kā arī izstādes “Iedvesmojošā Kuldīga 19.-21. gadsimta gleznās un grafikā” un “Drukātais vārds: Kuldīgas preses vēsture”.
Uzmanību! Muzejā vienlaikus drīkst atrasties noteikts skaits cilvēku, tiem cilvēkiem, kuri nav no vienas mājsaimniecības, jāievēro distancēšanas prasība (divi metri).
Adrese: Pils ielā 5, Kuldīgā
Vairāk informācijas: kuldigasmuzejs.lv

Dodies pastaigā un atklāj Kuldīgas nianses

Kuldīgas novada muzejs aicina kuldīdzniekus un viesus piedalīties spēlē “Vecpilsētas nianses”. Spēle aizvedīs pastaigā pa pilsētas šarmantākajām vietām. Viss, kas nepieciešams, lai piedalītos spēlē “Vecpilsētas nianses”, ir viedtālrunis un “Google Maps”.
Atveriet maršrutu linkā un dodieties pastaigā pa vecpilsētu! Tajā jūs varēsi ielūkoties pilsētas senajās ainās, aplūkojot ēku fotogrāfijas no muzeja krājuma, kā arī uzzināt vēsturiskus faktus par Kuldīgu. Spēles uzdevumi rosinās vērīgāk aplūkot ēkas un atklāt daudz ko jaunu par mūsu pilsētu. Uzdevumu atbildes nav jāiesūta, tās tikai jāierauga pilsētvidē.
Lai aizraujoša pastaiga!

Vides izzināšanas programma – interaktīvs pārgājiens “Ūdens Kuldīgā”

Kuldīgas Galvenā bibliotēka piedāvā jaunu iespēju pilnveidot savas prasmes viedo ierīču izmantošanā un iepazīt Kuldīgu no cita skatu punkta – vides izzināšanas programmu – interaktīvu pārgājienu “Ūdens Kuldīgā”.
Programma veidota, izmantojot slēpņošanas principus. Proti, pārgājiena dalībniekiem informācija jāmeklē Novadpētniecības datu bāzes analītiskajos ierakstos par Kuldīgu un Kuldīgas novadu. Instrukcijas veidotas Google veidlapās, tur norādīts arī meklēšanas ceļš – saites uz Novadpētniecības datu bāzi, konkrēti kritēriji un vērtības, lai atrastu ierakstu, kurā ievietots QR kods (un saite) uz nākamo objektu.
Programmu iespējams “iziet” gan virtuāli, izmantojot viedierīci vai datoru, gan dodoties pārgājienā pa Kuldīgu. Pārgājiena maršrutā visi objekti ir saistīti ar ūdeni — tā laikā tiek apmeklētas Kuldīgas upes, dīķi, avoti, ūdenstorņi, ūdenskritumi, strūklakas, ūdenssaimniecība, kā arī ielas, kuru nosaukumi saistīti ar ūdeni.
Uzsākt programmu var, reģistrējoties un sākot spēli patstāvīgi ŠEIT

Zilā karoga peldvieta Mārtiņsalā

Mārtiņsalā iekārtotajā peldvietā jau 11. gadu plīvo Zilais karogs, apliecinot drošu un sakārtotu vidi, kā arī izcilu ūdens kvalitāti.
Peldvietā ir sakārtota infrastruktūra. Lai cilvēki, tostarp tie, kuriem ir kustību traucējumi, varētu ērtāk nokļūt peldvietā, izbūvēti celiņi Mārtiņsalas ziemeļaustrumu pusē. Ierīkots arī apgaismojums, lai Mārtiņsalu būtu ērti apmeklēt arī tad, kad satumst. Te ir pludmales volejbola laukums, kā arī multifunkcionāls bērnu rotaļu laukums ar šūpolēm, slīdkalniņu un dažādiem kāpelēšanas elementiem, ko novērtē mazie atpūtnieki. Izvietoti arī piknika galdi un soli.
Peldētājus līdz peldsezonas beigām ik dienu no 10.00 līdz 22.00 uzrauga glābēji.Taču atgādinām, ka par drošību pie ūdens jārūpējas arī pašiem. Aicinām nebūt pārdrošiem un uzmanīties no zemūdens akmeņiem, jo straumes dēļ nevar noteikt to atrašanās vietu. Vecāki aicināti pastiprināti pieskatīt bērnus ūdens tuvumā, kā arī nelaist vienus ūdenī.
Ūdens mainīgā līmeņa un spēcīgās straumes, kā arī nelīdzenās un slidenās virsmas dēļ pārvietošanās pa rumbu ir ļoti bīstama. Mārtiņsalas glābēju atbildības zona ir pludmale, nevis rumba, kā daudziem var šķist. Tomēr glābēji reaģē uz nelaimi arī ārpus pludmales.

Ventas ielejas dabas taka

Dabas liegumā “Ventas ieleja”, Pils ielā 8, atrodams sākuma punkts divus kilometrus garajai un skaistajai dabas takai. Pastaigu taka ved gar Ventas kreiso krastu un savieno Kuldīgas veco ķieģeļu tiltu ar jauno tiltu, kas ļauj iedzīvotājiem un Kuldīgas viesiem baudīt Ventas ielejas dabas skaistumu, neierastas ainavas un aktīvi pavadīt laiku dabā.
Taka ir labiekārtota ar no jauna izveidotiem celiņiem, koka laipām, tiltiņu pāri gravām, skatu laukumiem, atkritumu urnām, soliem un apgaismojumu. Tā veidota pietiekami plata, lai pa to bez problēmām varētu pārvietoties un samainīties gājēji, māmiņas ar bērnu ratiņiem un cilvēki ratiņkrēslā.

Pārventas parka dabas daka

Arī Ventas labajā krastā, Pārventas parkā ierīkota ainaviska pastaigu taka. Pārventas parkā var apskatīt arī Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” apsaimniekoto kartupeļu lauku, kur jau otro gadu, klausoties “Kartupeļu Lauka Radio”, aug kulturālie kartupeļi.

Kalnansu purva taka

Kalnansu purvā apkārt ezeriņam ierīkota pastaigu taka, kura ietver purvainu mežu, Bezdibeņa ezeru un tipisku purvu ar tam raksturīgiem augiem. Pa dēļu celiņu var pārvietoties arī cilvēki ar kustību traucējumiem un vecāki ar maziem bērniem.

Informāciju par tūrisma objektiem un aktīvās atpūtas iespējām, ko piedāvā tūrisma uzņēmēji Kuldīgas pusē no 1.maija iespējams atrast ŠEIT

PĀRGĀJIENU, VELO, LAIVU UN CITI INTERESANTI MARŠRUTI AKTĪVAI LAIKA PAVADĪŠANAI SVAIGĀ GAISĀ PIEEJAMI ŠEIT