Īvandes muiža ar parku un dižkokiem

Bijušās Lielīvandes muižas jaunā kungu māja –Īvandes muiža, būvēta ap 1860.gadu. 1905. gadā tā tiek pilnībā nodedzināta un 1912-1913.gadā to atjauno pēdējais Lielīvandes muižas īpašnieks barons Edgars fon Heikings.
1920.gada agrārās reformas rezultātā muižu atsavina, atjaunošanas darbi tiek pārtraukti un kolonnas pie ieejas durvīm savu stāstu līdz galam tā arī neizstāsta…
Muižā vēl šodien apskatāmi oriģinālie sienas paneļi un iebūvētie soli, parketa un flīžu grīdas, durvis un logi ar iekšējiem slēģiem.

Parkā apskatāma Baltijā lielākā baltegle, kas slejas 38m augstumā, savukārt, apkārtmērs mērāms 5 cilvēku “apskāvienā” jeb apm. 4.5m. Apmeklētājiem ir iespēja doties pārgājienā gar muižas noslēpumaini snaudošajiem dīķiem, kurus ieskauj seni un diženi koki.
Muižas teritorijā ir bērnu rotaļu laukums un āra trenažieri.

Iepriekš piesakoties, piedāvājam ekskursijas muižā un muižas graudu kaltē, uz ugunskura gatavotu baronu Heikingu zupu, tēju/kafiju un uzkodas muižnieka darbistabā/uz terases vai romantiskas vakariņas sveču gaismā.

Muižā pieejamas telpas dažādu saviesīgu, sportisku un radošu pasākumu organizēšanai ar nakšņošanas iespējām līdz 60 viesiem.

KONTAKTI:

Adrese: Īvandes muiža, Īvande, Kuldīgas novads
Tālrunis: (+371) 29427566
ivandesmuiza.lv