Ko darīt

Kuldīga un Kuldīgas apkārtne

Īvandlande

Vieta, kur ģimenēm ar bērniem pavadīt dienu izzinot mākslu, vēsturi, dabu. Iepazīties ar eksotiskiem putniem un trušiem, kā arī vizināties ar bērnu auto.

SUP Kuldīga

Izbaudi Kuldīgas ainavas uz SUP dēļa

Laivu noma

Laivu, kajaku, motorlaivu, SUP dēļu un citu ūdens transportu un aprīkojuma nomas punkti aktīvai atpūtai uz ūdens Latvijas upēs.

Usmas ezers

Usmas ezers ir iecienīta aktīvās atpūtas vieta Kurzemē. Te ir iespēja kājām vai ar velo doties apkārt ezeram, izmantojot marķētus maršrutus

Vini Curlandia

Piedāvā vīna baudīšanas ceļojumu, kurš apvieno Rietumeiropas vīnogu garšu ar ziemeļu sajūtām. Tas mijas ar vēsturisko un mūsdienīgo, atklājot jaunas nianses vīnu pasaulē.

Strausu ferma “Nornieki”

Xk%EZ

Lielākā strausu audzētava Latvijā. Strausu fermas apskate gan individuāli, gan grupām, strausu gaļas, ādas izstrādājumu un spalvu iegāde.

Kvadraciklu noma “Kuldīgas kvadracikli”

Lielisks veids kā aktīvi atpūsties pie dabas, 10 km attālumā no Kuldīgas pilsētas centra, meža ielokā.

“Mazsālijas”

Xy)i%

Ceļotājiem iespēja iepazīties ar katra gadalaika norisēm briežu dārzā: pārgājieni, radošās darbnīcas, konkursi, svētki, spēļu laukums.

Mežvidu labirints

i$zZ=

Apmeklētāji var meklēt izeju 3300 m² lielajā labirintā, izmēģināt spēkus, orientējoties un izpildot āķīgus uzdevumus kādā no labirinta īpašajiem līkločiem.

Kafijas grauzdētava “Curonia”

Iespēja ielūkoties kafijas grauzdēšanas procesā, kā arī izzināt kafijas stāstu no kafijkoka ogu novākšanas līdz pat gardai, aromātiskai kafijas tasītei.

Kuldīgas novada muzejs

Muzeja 2. stāvā iespējams ielūkoties 20. gs. sākuma turīga kuldīdznieka dzīvoklī.

Ventas ielejas dabas taka

oIaZ

Kalnansu purvā apkārt ezeriņam ierīkota pastaigu taka, kura ietver purvainu mežu, Bezdibeņa ezeru un tipisku purvu ar tam raksturīgiem augiem.

Dzīvais muzejs “Senās Kuldīgas stāsts”

Pilsētas mantojums ir arī stāsti, kas veidojuši šo pilsētu, un tie ir gana spoži, postoši, iedvesmojoši un baisi!

Lauku sēta-zoo “Zemturi”

Saimniecībā iespējams apskatīt lielākus un mazākus mājdzīvniekus – zirgus, pundurcūciņas, mājputnus, kā arī vairāk nekā simts trušus.

Murkšķu audzētava “Jaunstuči”

XyZ=

Audzētavā tiek turēti vairāk nekā 26 stepes murkšķi jeb baibaki. Dodoties ciemos, var paņemt līdzi burkānus, ar ko pacienāt murkšķus.

Zirgu sēta Eguss

Labi apmācīti un laimīgi zirgi un poniji, kuri dzīvo sevis cienīgu dzīvi un labprāt fotografējas un draudzējas ar viesiem.

Zāģeri

nyD/a

Pie mums ir iespējams vienkārši atpūsties no pilsētas ikdienas klusā un tīrā lauku vidē. Saimniecības apskate un lopiņu apmīļošana, fotografēšanās. Zirgu izjādes laukumā.

Bišu drava “Baļļas”

6EXYD

Zemnieku saimniecība piedāvā plašu sortimentu ar biškopības produktiem un inventāru, iespēju ielūkoties bišu dzīvē, lieliski atpūsties medus pirtī un pie ugunskura.

Mārtiņsala (Zilā karoga pludmale)

Rātslaukums ir sena ļaužu pulcēšanās vieta, kas agrāk izmantots kā tirgus laukums. Tur pat pie vecā rātsnama atrodas piemineklis izcilajam novadniekam, aktierim Ēvaldam Valteram.

Ekskursiju vilcieniņš „Ludis”

Ar video stāstījuma palīdzību, pasažieri pa ceļam var izzināt pilsētas vēstures liecības un mūsdienu faktus.

Kalnansu purvs un Bezdibeņa ezers

Kalnansu purvā apkārt ezeriņam ierīkota pastaigu taka, kura ietver purvainu mežu, Bezdibeņa ezeru un tipisku purvu ar tam raksturīgiem augiem.

Riežupes smilšu alas

Alu kopējais garums ir 2 kilometri no kuriem var apskatīt 460 metrus. Pirms vairāk kā 100 gadiem smiltis no tām vestas uz Ozolnieku un lļģuciema stikla rūpnīcām.

Keramiķe Inta Medniece

Individuāliem ceļotājiem, ģimenēm vai draugu kompānijām iespēja apskatīt un pašiem iemēģināt roku keramikas podu radīšanā.

“Lillas Lavender”

X9IE=

Kurzemes “Lillas Lavender” lavandu laukos radīta “Sapņu istaba” lavandu pilnvērtīgam baudījumam ar četrām maņām – redzi, dzirdi, tausti un ožu.

Lauku sēta “Mazķīši”

XW$Yz

Iespēja iepazīties ar mājas putnu ikdienu, tos pabarot. Saimniece piedāvā nobaudīt omleti un tēju.

Nabīte

Aktīvai atpūtai kempings piedāvā laivu nomu, ūdens velosipēdu nomu, sporta laukumus, makšķerēšanas iespējas.

Atpūtas komplekss Polīši

Atpūtai un dabas baudīšanai izbūvēts ainavisks zivju dīķu komplekss ar 10 dīķiem, kur iespējams makšķerēt, laivot un aktīvi atpūsties.

Usmas meķi

Atpūtas komplekss ar plašu aktīvās atpūtas iespēju piedāvājumu uz un pie ūdens gan mierīgai atpūtai, gan adrenalīna meklētājiem.

Muižnieki

"Muižniekos" var ne tikai labi atpūsties, bet lieliski pavadīt brīvo laiku svaigā gaisā izmantojot kādu no aktīvās atpūtas piedāvājumiem.

Dziedinošie dārzi “Upmaļi”

Te atrodas septiņu tiltiņu savienoti dziednieciskie dārzi un parks Īvandes upītes ielokos, kur iepazīt savu enerģētisko centru – čakru spējas, kļūt veselākiem un skaistākiem.

Zāgkalni

Šeit būs ko darīt gan makšķerniekiem, gan viņu ģimenēm, gan vienkārši aktīvās atpūtas cienītājiem visos gadalaikos.

Kuldīgas novada Sporta skolas baseins

Kuldīgas novada Sporta skolas jaunais baseins ar divu veidu pirtīm, sāls istabu un 25 metrus garu baseinu uzlabos pašsajūtu un ļaus izbaudīt nesteidzīgu atpūtu.

“Smilškalnu” vīna degustācijas

Iespējams nodegustēt un iegādāties Kuldīgā tapušus mājas vīnus no pašu audzētām ogām.

Mājas vīnu ražotne “GRP”

Mājas vīnu darināšana, garšas un krāsas baudīšana, kā arī īsa pamācība mājas vīnu ražošanā kurzemnieku gaumē.

Izlaušanās spēle jeb “Escape Room Kuldīga”

Jūs tiksiet ieslēgts istabā, no kuras jāizkļūst ārā 60 minūšu laikā, risinot visdažādākos, ļoti labi paslēptus uzdevumus.

Brīvdabas kino „Goldingen Knight Cinema”

Ventas rumbas šalkas, zvaigžņota debess un kino – tas viss par baltu velti!

Kooperatīva „Kuldīgas labumi” veikaliņš

“Kuldīgas labumi” veikaliņā var iegādāties novada mājražotāju sarūpētas pārtikas preces un citas lietas.

Bērnu rotaļu laukumi un skeitparks

Jauniešiem Pilsētas estrādes parkā patiks plašais un ērtais skeitparks un parkūra laukums.

Juveliera darbnīca un antikvariāts

Varat sarunāt izgatavot pašiem savu monētu vai piekariņu.

„Zvaigžņu rati” un zirgu izjādes

Izbaudi Kuldīgu, dābolaina zirga vizinātā droškā, svinīgā karietē vai daudzvietīgā kulbā lielākai kompānijai.

Rent Vespa Kuldīga

Senatnīgā arhitektūra, romantiskie pagalmi, vecais ķieģeļu tilts un daudz citu burvīgu vietu Kuldīgā, kuras vari apskatīt, sajūtot vēju matos, ar “Vespa” motorolleriem

Kabiles muižas vīna darītava

Kabiles muiža un muižas kungu māja ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kurā saglabājušies unikāli 18. un 19. gs. interjeri.

Keramikas darbnīca “Saules ceplis”

uE

Keramiķe apmeklētājus iepazīstinās ar keramikas pirmsākumiem, trauku izveidi un melnā cepļa kurināšanas specifiku. Ikviens ir laipni aicināts arī uz māla meistarklases nodarbībām melnās keramikas tehnikā.

Padures muižas klēts

18. gs. celtā Padures muižas klēts ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis ar mansarda jumtu. Tā ir vienīgā tāda stila celtne Latvijā, kas saglabājusies līdz mūsdienām.

Īvandes muiža ar parku un dižkokiem

Muižā vēl šodien apskatāmi oriģinālie sienas paneļi un iebūvētie soli, parketa un flīžu grīdas, durvis un logi ar iekšējiem slēģiem. Parkā apskatāma Baltijā lielākā baltegle.

Žibgravas veselības taka

oI4Au

Taku unikālu padara paugurainais meža reljefs, kur gravas augstums vietām sasniedz pat 15 metrus, augu sugu daudzveidība, kā arī gleznainie Kauliņupītes līkumi, kas divās vietās šķērso taku.

Atpūtas vieta “Dambi”

Atpūtas bāze ''Dambi'' ir brīnišķīga vieta atpūtai netālu no Latvijas tūrisma galvaspilsētas - Kuldīgas, piedāvājot dažādas aktīvās atpūtas iespējas.