Ko redzēt?

Kuldīgā un apkārtnē

Īvandlande

Vieta, kur ģimenēm ar bērniem pavadīt dienu izzinot mākslu, vēsturi, dabu. Iepazīties ar eksotiskiem putniem un trušiem, kā arī vizināties ar bērnu auto.

Usmas ezers

Usmas ezers ir iecienīta aktīvās atpūtas vieta Kurzemē. Te ir iespēja kājām vai ar velo doties apkārt ezeram, izmantojot marķētus maršrutus

Ventas rumba

Ar Eiropā platāko dabisko ūdenskritumu (249 m) saistīta virkne leģendu un vēsturisku notikumu.

Mākslinieku rezidences galerija

Šeit ir apskatāmas Kuldīgā īstenoto mākslas rezidenču programmu izstādes, kā arī notiek ar mūziku, dzeju un deju saistītas kultūras norises.

Alekšupītes ūdenskritums

Šobrīd augstākais (4,15 m) ūdenskritums Latvijā atrodas netālu no Alekšupītes ietekas Ventā.

Senais ķieģeļu velvju tilts pār Ventu

Kuldīgas lepnums – viens no garākajiem ķieģeļu velvju tiltiem Eiropā! Tas celts 1874. gadā pēc cara laika ceļa kustības standartiem.

Kuldīgas mākslas nams

Šeit ir apskatāmas Kuldīgā īstenoto mākslas rezidenču programmu izstādes, kā arī notiek ar mūziku, dzeju un deju saistītas kultūras norises.

Kafijas grauzdētava “Curonia”

Iespēja ielūkoties kafijas grauzdēšanas procesā, kā arī izzināt kafijas stāstu no kafijkoka ogu novākšanas līdz pat gardai, aromātiskai kafijas tasītei.

Kuldīgas novada muzejs

Muzeja 2. stāvā iespējams ielūkoties 20. gs. sākuma turīga kuldīdznieka dzīvoklī.

Ventas ielejas dabas taka

oIaZ

Kalnansu purvā apkārt ezeriņam ierīkota pastaigu taka, kura ietver purvainu mežu, Bezdibeņa ezeru un tipisku purvu ar tam raksturīgiem augiem.

Kuldīgas viduslaiku vēsturiskais centrs (vecpilsēta) ap Alekšupīti

Unikāls 17.–18. gs. mazpilsētas ēku apbūves ansamblis, kurā ietilpst arī tā sauktā Latvijas Venēcija ap Alekšupīti.

Kuldīgas vecais rātsnams ar Rātslaukumu

Rātslaukums ir sena ļaužu pulcēšanās vieta, kas agrāk izmantots kā tirgus laukums. Tur pat pie vecā rātsnama atrodas piemineklis izcilajam novadniekam, aktierim Ēvaldam Valteram.

Dzīvais muzejs “Senās Kuldīgas stāsts”

Pilsētas mantojums ir arī stāsti, kas veidojuši šo pilsētu, un tie ir gana spoži, postoši, iedvesmojoši un baisi!

TLMS “Vēveri”

Eum

Tautas daiļamata meistares demonstrēs aušanas procesu un dos iespēju viesiem pašiem pamēģināt un saprast, ko īsti nozīmē aust.

“Lazdkalni” daiļdārzs

Dārzā apskatāmas graudzāles, ziemcietes, dekoratīvie košumkrūmi, skujeņi. Viskrāšņāk dārzs ir peoniju, flokšu, hortenziju ziedēšanas laikā.

Adatu ekspozīcija Industriālā mantojuma tornī

Industriālā mantojuma ēkā – kādreizējā telegrāfa tornī, Liepājas ielā 37, Kuldīgā, tiks izveidota ekspozīcija par adatu.

Kuldīgas Sv. Annas baznīca (1904) ar dārzu

Baznīcu grezno pirmās Latvijas brīvvalsts laikā tapušas vitrāžas, dažādu mākslinieku gleznas un īpaši krēsli, kas darināti arhibīskapam un Valsts prezidentam.

Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīca

Baznīcā atrodama plaša Bībeļu kolekcija. Vasarā tūristiem ir iespēja par ziedojumiem uzkāpt baznīcas tornī.

Kuldīgas Sv. Trīsvienības Romas katoļu baznīca

Baznīcas pamatakmens ielikts 1641. gadā, klātesot hercogam Jēkabam. Celtne var lepoties ar visgreznāko katoļu dievnamu interjeru Kurzemē.

Mārtiņsala (Zilā karoga pludmale)

Rātslaukums ir sena ļaužu pulcēšanās vieta, kas agrāk izmantots kā tirgus laukums. Tur pat pie vecā rātsnama atrodas piemineklis izcilajam novadniekam, aktierim Ēvaldam Valteram.

Kuldīgas restaurācijas centrs

6EXYD

Zemnieku saimniecība piedāvā plašu sortimentu ar biškopības produktiem un inventāru, iespēju ielūkoties bišu dzīvē, lieliski atpūsties medus pirtī un pie ugunskura.

Lāčkroga ezers

Aptuveni kilometra attālumā no Rendas, bijušā kaļķu karjera vietā, ir izveidojies neliels ezers ar tirkīzzilu, ļoti dzidru ūdeni.

Kalnansu purvs un Bezdibeņa ezers

Kalnansu purvā apkārt ezeriņam ierīkota pastaigu taka, kura ietver purvainu mežu, Bezdibeņa ezeru un tipisku purvu ar tam raksturīgiem augiem.

Vecākā koka māja Kuldīgā (1670)

Ēka majestātiski slejas pie tā sauktā Latvijas Venēcijas tiltiņa, un gar tās pamatiem, čalodama tek Alekšupīte.

Riežupes smilšu alas

Alu kopējais garums ir 2 kilometri no kuriem var apskatīt 460 metrus. Pirms vairāk kā 100 gadiem smiltis no tām vestas uz Ozolnieku un lļģuciema stikla rūpnīcām.

Īvandes upītes ūdenskritumi

Pavisam īsā upītes posmā, ir atrodami divi dažāda lieluma ūdenskritumi (augstākais divi metri) un stāvi dolomīta krasti.

Liepājas ielas promenāde

Savdabīga, dažādos gadsimtos celtu ēku ieskauta gājēju iela ar interesantām māju durvīm un virsgaismas lodziņiem.

Sinagogas ēku komplekss

Kuldīgas lielā sinagoga celta 1875. gadā cara Aleksandra II valdīšanas laikā.

Tēlnieces Līvijas Rezevskas izstāžu zāle

Izstāžu zālē apskatāmas vairāk nekā 50 tēlnieces roku darinātas skulptūras, kas spilgti raksturo latviešu tautu – tās spēku, izturību un vērtības.

“Lillas Lavender”

X9IE=

Kurzemes “Lillas Lavender” lavandu laukos radīta “Sapņu istaba” lavandu pilnvērtīgam baudījumam ar četrām maņām – redzi, dzirdi, tausti un ožu.

Peoniju dārzs “Ziedoņi”

XIE=

Viena no Latvijas lielākajām peoniju kolekcijām. Īrisu, dienziežu, liliju, zemeņu un smiltsērkšķu stādi, dabīgi skaistumkopšanas līdzekļi.

Hercoga galma aptieka (1622)

Ilgus gadus šeit atradusies aptieka, saukta par hercoga galma aptieku, jo patents aptiekas atvēršanai bijis jāpērk no hercoga.

Stafenhāgena nams

Leģenda vēsta, ka Zviedrijas karalis šajā ēkā atstājis liela izmēra drēbju lādi (2x2,5 metri). Tā daļēji iebūvēta sienā un apskatāma vēl šodien.

Vides objekts „Teleports”

Objektam ir divas puses, kas simboliski atklāj atšķirīgus laikmetus.

Tautas lietišķās mākslas studija „Varavīksne“

Iespēja ielūkoties radošajā audēju darbnīcā, kurā top segas, galdauti, dažādu izmēru un krāsu grīdas deķi, grāmatzīmes un jostas.

Pilsētas dārzs

Atrodas senākajā Kuldīgas daļā, bijušās Livonijas ordeņa un vēlākās Kurzemes hercogu rezidences vietā.

Brīvdabas kino „Goldingen Knight Cinema”

Ventas rumbas šalkas, zvaigžņota debess un kino – tas viss par baltu velti!

Mākslas telpa M22

Piedāvā kursus, seminārus un citus ar mākslu, radošumu un kultūru saistītus pasākumus.

Kabiles muižas vīna darītava

Kabiles muiža un muižas kungu māja ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kurā saglabājušies unikāli 18. un 19. gs. interjeri.

Maras muiža

mzU

Kultūrvēstures objekts, muižas nosaukums rakstos pirmo reizi minēts 16. gs. Ēka atjaunota 2004. gadā, ievērojot autentiskumu.

Padures muiža ar parku

mIU

Tā saglabājusies oriģinālajā veidolā ar ļoti lielu sākotnējo detaļu un interjera apdaru īpatsvaru. Ēka uzskatāma par unikālu 19. gs. 2. ceturkšņa būvmākslas paraugu Latvijā.

Padures muižas klēts

18. gs. celtā Padures muižas klēts ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis ar mansarda jumtu. Tā ir vienīgā tāda stila celtne Latvijā, kas saglabājusies līdz mūsdienām.

Ēdoles pils

mK/U

Vienīgā Kurzemes bīskapijas celtā (1265), labi nocietinātā mūra pils ar torņiem un iekšpagalmu, kas vēl joprojām ir apdzīvojama.

Ēdoles evaņģēliski luteriskā baznīca

Nostāsti vēsta, ka stalto baznīcu 17. gs. cēlis Ēdoles muižas īpašnieks Johans Dītrihs Bērs sava noslepkavotā tēva piemiņai, kā arī, lai izpirktu brāļa Filipa grēkus.

Usmas evaņģēliski luteriskā baznīca

Usmas ezera krastā jau 1704. gadā pacēlās dievnams no tēstiem guļbaļķiem – tas pats, kuru šobrīd varam skatīt Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Īvandes muiža ar parku un dižkokiem

Muižā vēl šodien apskatāmi oriģinālie sienas paneļi un iebūvētie soli, parketa un flīžu grīdas, durvis un logi ar iekšējiem slēģiem. Parkā apskatāma Baltijā lielākā baltegle.

Nacionālās pretošanās kustības muzejs

Muzeja ekspozīcija atklāj 50 gadu ilgo pretošanās kustību Latvijā. Šeit atrodas arī bunkurs, kurā iekāpjot, var redzēt autentisku iekārtojumu, kā arī tranšejas, pa kurām zem zemes pārvietojās karavīri.

Ķoniņciems

Ķoniņciems Turlavas pagastā ir viens no kādreizējiem kuršu ķoniņu brīvciemiem Turlavas apkārtnē, kas piederējis Peniķu dzimtai.

Brīvdabas dievnams “Bētele”

Iesvētīts 2012. gadā. Vienīgais tāda veida brīvdabas dievnams Latvijā. Ikviens, kurš vēlas, šeit var laulāties, kristīties un piedalīties dievkalpojumos.

Omiķu grava

Šķēdes upes atsegums, kurā zinātnieki konstatējuši mirušu dzīvnieku pārakmeņojušās atliekas, kas veidojušās aptuveni 380 miljons gadu atpakaļ.

Valtaiķu evaņģēliski luteriskā baznīca

1792. gadā celtā baznīca slavena ar 15 logu vitrāžām. Tās izgatavotas 20. gs. sākumā pēc Kazdangas muižnieka barona Manteifeļa pasūtījuma.

Turlavas (Kundu) pilskalns

oI

Viens no varenākajiem kuršu pilskalniem. To sargā Elles grava – dziļa ieplaka ar vairākiem purvainiem ezeriņiem.

Žibgravas veselības taka

oI4Au

Taku unikālu padara paugurainais meža reljefs, kur gravas augstums vietām sasniedz pat 15 metrus, augu sugu daudzveidība, kā arī gleznainie Kauliņupītes līkumi, kas divās vietās šķērso taku.