Kuldīgas restaurācijas centrs

muR/

Kuldīgas Restaurācijas centrs izveidots ar mērķi nodrošināt Kuldīgas vecpilsētas kultūrvēsturiskā mantojuma autentiskuma saglabāšanu nākamajām paaudzēm, veicot konservācijas un restaurācijas darbus, kā arī konsultējot iedzīvotājus par seno ēku saglabāšanu un uzturēšanu.
Centrā izveidota kokapstrādes restaurācijas darbnīca, kurā apmeklētāji var vērot restaurācijas procesu, kura pamatā ir tradicionālās ēku atjaunošanas metodes.
Centrā iekārtota izglītības telpa, kurā izveidoti informatīvi stendi, kas apmeklētājiem ļauj iepazīt tradicionālo būvniecības materiālu izmantošanas nozīmi; eksponēti centra atjaunotie objekti pirms un pēc restaurācijas – lieveņi, verandas, unikālās durvis; izveidoti ēkas restaurācijas procesā veidoti izpētes laukumi, kas stāsta par objektu. Iekārtota seno kokapstrādes darbarīku kolekcija un izveidota spēle, kas ļauj interesantā veidā iepazīt darbarīkus.
Telpā iespējams sarīkot seminārus vai prezentācijas par Kuldīgas restaurācijas centra darbību un vecpilsētas kultūras mantojumu, ietilpība 25-30 personas.
Vasaras sezonā centrā darbojās vecpilsētas iedzīvotāji, kuri speciālistu uzraudzībā, paši saviem spēkiem veic vecpilsētas ēku logu atjaunošanu.

ATVĒRTS:

P.-C. 9:00-16:00
Pk. ierpiekš piesakoties
S., Sv. –

*Grupām nepieciešams iepriekš pieteikties

KONTAKTI:

Adrese: Baznīcas iela 30, Kuldīga
Tālrunis: (+371) 29604434; 27021298
facebook.com/kuldigasrestauracijascentrsPēc Kuldīgas vēsturiskajām kartēm, kurās nolasāms ēkas Baznīcas ielā 30 apjoms, secināts, ka ēkas Baznīcas ielā 30 celtniecība datējama ar 19. gs. trešo ceturksni. Vienstāvu mūra-koka celtne, kurai izbūvēts jumta stāvs, ir nozīmīgs Kuldīgas viduslaiku plānojuma struktūras elements. Ēkai daļēji saglabājušies sākotnējie slēģi un logi, kā arī orģinālās durvis. Pirms ugunsgrēka tā bija dzīvojamā ēka ar 7 dzīvokļiem. Pēc Kuldīgas novada muzeja sniegtajiem datiem, 1912.gada un 1929.gada grāmatās atrodam, ka ēkas īpašnieces vēsturiski ir bijušas Rihteru dzimtas sievietes Jūlija un Marija, tur atradās iebraucamā sēta. Ēkas restaurācijas projekta autors ir arhitekts Aldis Orniņš, kurš atjaunošanas procesā akcentējis maksimālu oriģinālās sunstances saglabāšanu, kā rezultātā izveidots savdabīgs ēkas fasādes krāsojums un interjera apdare.

2013. gadā Kuldīgas restaurācijas centra rīkoto pasākumu cikls – kultūras mantojuma laboratorijas, regulārās logu apkopes akcijas vecpilsētas iedzīvotājiem un „Mākslas nārsta” akcijas vecpilsētas namos, saņēmis ES kultūras mantojuma balvu „Europa Nostra” kategorijā „Izglītība, apmācība un izpratnes veicināšana par kultūras mantojumu.”