Usmas Svētā Pētera ev. lut. baznīca

Usmas Evaņģēliski luteriskā baznīca ir tipiska 17. un 18. gadsimta Kurzemes hercogistes sakrālās koka arhitektūras celtne, kas mūsdienās atrodas Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Rīgā.

Tā celta 1704. gadā no tēstiem guļbaļķiem un sākotnēji tas atradās Usmas ezera krastā līdz 1935. gadā to izjauca un kā vērtīgu kultūras pieminekli pārveda uz Brīvdabas muzeju.

1936. gadā pēc arhitekta un etnogrāfa P.Kundziņa un P.Ārenda projekta uz vecajiem pamatiem tika uzbūvēts jauns Usmas dievnams. Padomju ideoloģijas dēļ, draudzes dzīve apsīka pagājušā gadsimta 60-tajos gados. Latvijai atgūstot neatkarību, pēc vietējo iedzīvotāju iniciatīvas, notika pirmais dievkalpojums un nedaudz vēlāk tika dibināta draudze un savesta kārtībā baznīca.

Usmas Svētā Pētera ev. lut. baznīca apvieno koka celtniecības tradīcijas ar vecā dievnama siluetu. Un līdz mūsu dienām arī šī baznīca kļuvusi par aizsargājamu un tiek dēvēta par pagājušā gadsimta 30. gadu latviskās arhitektūras un Kurzemes koka celtniecības pērli.

Kontakti

Rendas pagasts, Kuldīgas novads
(+371) 29195412
usmasbaznica.lv

Darba laiks

Iepriekš piesakoties

Cenas

Iepriekš vienojoties

Saziņas valodas

LV, RU

Saistītie objekti

a