Maija svētki Kuldīgā

Maija svētku brīvdienas ir īstais laiks, kad atpūsties, aizdomāties par vērtībām un labi pavadīt laiku kopā ar ģimeni Kuldīgā un apkārtnē.

Neatlaidīgās vimbas turpinās priecēt dabas vērotājus ar augstlēkšanas demonstrējumiem, pilsētā būs pieejamas gan sportiskas aktivitātes patriotiskā noskaņā, gan apskatāma foto izstāde un iespēja doties izzinošā pārgājienā pa Pilsētas dārzu. Apkārtnē būs iespēja radoši izpausties ģimenēm ar bērniem, kā arī nobaudīt suitu gardumus tradicionālajā suitu svētdienu tirdziņā.

Liepājas ielas 1 skatlogos Kuldīgas Fotoklubs Divas Upes piedāvā dokumentālo fotoizstādi ar nosaukumu “2020”, kas iekļauj gan novadnieku portretus ar maskām un bez maskām, gan simboliskākās gada ainavas un sajūtas pandēmijas laikā. Izstāde vērojama no Liepājas un Baznīcas ielas puses.

Dodoties pastaigā pa Pilsētas dārzu, iepazīsti tajā mītošos klusos pilsētniekus – skulptūras, ko veidojusi Kuldīgas Goda pilsone, māksliniece un tēlniece Līvija Rezevska! Piedaloties spēlē, varēsi ielūkoties Kuldīgas novada muzeja krājuma fotogrāfijās, kurās iemūžināti vēsturiski mirkļi no tēlnieces ikdienas un radošā procesa, kā arī pārbaudīt savas zināšanas, atbildot uz jautājumiem. Izmantojot karti, dodies pa norādīto maršrutu, veic uzdevumus un atbildi uz jautājumiem! Karte un uzdevumi pieejami šeit – www.kuldigasmuzejs.lv/klusie-pilsētnieki

Atzīmējot 4.maiju, sporta klubs “Katrīna” aicina piedalīties akcijā “Izskrien Latviju Kuldīgā”. Ņem līdzi ģimeni vai dodies trasē viens, ieslēdz aplikāciju “ViewRanger” un izveido savu Latviju Kuldīgā! Šoreiz aicinām katram pašam izvēlēties savu starta laiku un vietu, taču, lai radītu kopības sajūtu, aicinām dalībniekus, skrienot, ejot vai nūjojot, trasē atraktīvi nofotografēties un foto ievietot Facebook vai Instagram kontā, pievienojot mirkļbirku #izskrienlatvijukuldīgā. Pieci atraktīvākie foto īpašnieki saņems pasākuma kreklus, ko pavisam drīz Jums atrādīsim.
Trase izveidota aplikācijā “ViewRanger”. Viss, kas jādara, – jānoskenē afišas QR kods vai jālejupielādē aplikācija “ViewRanger”. 4. maijā trase būs arī marķēta un pie Kuldīgas vieglatlētikas manēžas (Dzirnavu iela 18) atradīsiet kartes, kurās trase iezīmēta.

Ēdoles pils un Pilskrogs maija brīvdienās aicina iepazīt pils parku, kur jūsu ģimeni sagaidīs Rūķis Čiekurs un vedīs aizraujošā stāstu un piedzīvojumu valstībā. Netrūks pārsteigumu gan lieliem, gan maziem:

 • Neliels ieskats pils parka un pils vēsturē;
 • Aktivitātes pie Mīlestības alejas un vecā Rūķīšu ozola;
 • Fotoorientēšanās un mīklu minēšana;
  Rūķis uzņems viesus no 1.-4. maijam no plkst. 11.00-17.00.
  Cenas pieaugušajiem 4 EUR; bērniem 2 EUR;
  Iepriekš piesakot, varēsiet nobaudīt Raibo Rūķu zupu, kas pagatavota uz ugunskura (3 EUR/pers).
  Pasākums paredzēts ārā 1 mājsaimniecības ietvaros, iepriekš rezervējot laiku pa tālruni 63321251 vai edolesmuzejs@gmail.com
  Programmas ilgums apmēram 1 stunda.

Tie, kas nebaidās sasmērēt rokas un vēlas radīt ko pavisam unikālu melnās keramikas tehnikā, keramikas darbnīca “Saules ceplis” aicina pavadīt laiku radošā gaisotnē, iepriekš piesakoties.

Svētdien, 2.maijā, Alsungā būs iespējams iegādāties dažādus Suitiem raksturīgus gardumus gan uz svētkiem, gan ikdienai, iknedēļas Suitu tirgū Alsungas centrā, Raiņa ielā 2.