Piedzīvo Ziemassvētku burvību Kuldīgā!

Lai gan šogad Ziemassvētku gaidīšanas laiks visā pasaulē ir citādāks, arī šogad Kuldīgai ir, ko piedāvāt iedzīvotājiem un viesiem svētku priekšvakarā. Aicinām izstaigāt skaisti izrotāto pilsētu, atrast īpaši ierīkotās Adventes piknika pieturas, apskatīt kādu no izstādēm un iegādāties svētku dāvanas “Sapņu namiņā”, “Kuldīgas labumu dāvanu istabā” un veikaliņā “Artava”, kur pārdod pensionāru darinātās lietas.

Ziemassvētku rotājumi Kuldīgā
Kuldīga ir iemirdzējusies Ziemassvētku gaismās. Svētku rotājumi izvietoti gan jau ierastajās, gan jaunās vietās.
Kuldīgā tradicionāli ir divas svētku egles – viena no tām tiek izrotāta Kuldīgas vecpilsētas sirdī – Rātslaukumā, bet otra – Pilsētas laukumā. Abas svētku egles rotātas, izmantojot gan agrākos gados sarūpētus, gan jaunus dekorus.
Kā katru gadu, Rātslaukumu rotā zāģēta egle. Tās augstums ir ap 16 metriem. Šogad Kuldīga svētku egli saņēma dāvinājumā no AS “Latvijas valsts meži”. Egle tika atvesta no Dienvidkurzemes mežu apsaimniekošanas daļas apsaimniekojamo mežu teritorijas. Rātslaukuma egle izrotāta gaišā, vieglā tonalitātē, izmantojot pērn izgatavotās egļu bumbas, gaišas lampiņu virtenes, ko papildina jauni dekori “lāstekas”, kas ar savu estētiskumu ļoti piestāv Kuldīgas vecpilsētas raksturam un labi papildina jau esošo egļu bumbu ansambli. Domājot par jaunām dekorācijām egles rotāšanai, ļoti svarīgs priekšnosacījums bija, lai tās atbilstu vecpilsētas raksturam, labi papildinātu jau esošo dekorāciju ansambli un būtu ilgmūžīgas, stāsta māksliniece Aiga Vaitkus, viena no svētku noformējuma autorēm. Jaunās dekorācijas “lāstekas” izgatavoja uzņēmumā SIA “Saučuks”.
Savukārt Pilsētas laukumā jau otro gadu izrotāta pie ēkas Pilsētas laukumā 2 augoša skaista sudrabegle, ko savulaik iestādījis Kuldīgas rajona galvenais arhitekts Kārlis Vainovskis. Šī egle izrotāta sarkanos toņos – ar sarkanām bumbām, sarkanām un baltām lampiņu virtenēm.
Liepājas ielā svētku noskaņu radīs daudzu iemīļotās zvaigžņotās debesis, ko papildinās lielie lukturi un jaunas dekorācijas – lustras, kas ienesīs ielā mājīguma atmosfēru. Vēl šajā ielā pastaigas laikā var apskatīt dekorācijas ar izgaismotām meža ainiņām. Pilsētas laukuma ierastajā fotostūra vietā svētku gaidīšanas laikā iepriecina lielas lāstekas, kas ir jauna dekorācija.
Daudzās ielās pie laternām iemirdzējušies jau pierastie dekori. Parkos izgaismoti un ar lampiņām apvīti koki. 1905. gada parkā svētku noskaņu rada milzu dāvanas. Dekorācijas, kā ierasts, atrodas arī abos rotācijas apļos. Skvērā pie Kuldīgas kultūras centra izvietotas piparkūku mājiņas, laternas un dekoratīvs vilcieniņš, bet pie Svētās Katrīnas baznīcas – Betlēmes ainiņa. Pirmoreiz ar lieliem vainagiem svētkiem ir saposts vecais tilts. Jauns akcents – gaismas koks – atrodas pie Kuldīgas peldbaseina.
Kuldīgu šogad dekorē apvienība SIA “ROYAL KEY”, SIA “LEXA ID” un SIA “Šķērsts”.

Adventes piknikpastaigas
Gatavojoties Ziemassvētkiem, Kuldīgas Aktīvās atpūtas centrs aicina gan kuldīdzniekus, gan ciemiņus četras nedēļas nogales doties Adventes piknikpastaigās.
Ikviens aicināts doties īsākā vai garākā pastaigā un piestāt kādā no īpašajām Adventes piknikpastaigu vietām, lai iemalkotu līdzi paņemto kafiju vai apēstu kādu līdzpaņemto našķi un rastu svētku sajūtu. Īpašā svētku noformējumā tiks iekārtotas piknika vietas kādā no jau esošām vai mazāk zināmām apskates vietām Kuldīgā un novadā.
Piknika vietu lokāciju var uzzināt katru sestdienas rītu “VisitKuldīga” Facebook profilā. Katru nedēļas nogali lokācijas mainīsies.
Baudot adventes piknikpastaigas, aicinām neaizmirst to iemūžināt fotoattēlā un ar attiecīgajām mirkļbirkām #AdventespiknikspastaigaNo1 vai kādā citā nogalē #AdventespilnikpastiagaNo2, ievietot bildes komentāru sadaļā pie attiecīgās nedēļas ieraksta “VisitKuldīga” Facebook profilā.
Ikviens, kurš būs devies Adventes piknika staigā vismaz divas nedēļas nogales, publicējis foto ar norādītu mirkļa birku, 21. decembrī piedalīsies četru gardumu grozu izspēlē savam svētku galdam.

“Sapņu namiņš” un “Dāvanu istaba”
Ar Kuldīgas novada pašvaldības un Kuldīgas Aktīvās atpūtas centra atbalstu Ziemassvētku laikā durvis vērs LIAA Kuldīgas binesa inkubatora kopienas dalībnieku, jauno uzņēmēju “Sapņu namiņš” un mājražotāju kooperatīva “Kuldīgas Labumi” dāvanu istaba.
“Sapņu namiņš” Baznīcas ielā 17 būs pieturvieta, kur ikviens varēs izsapņot savus un savu tuvāko sapņus. Zem viena jumta apvienosies teju 40 dažādu nozaru uzņēmēji un jauno biznesa ideju autori, kuri iepazīstinās ar saviem produktiem, gala un prototipu versijām.
Šajā laikā, kad ikdienā ir vairāk attāluma nekā tuvuma, “Sapņu namiņš” ikvienam apmeklētājam palīdzēs atrast mazumiņu sapņa, kas palīdzētu ar savējiem būt tuvāk. Starp pārstāvētajām nozarēm sastapsiet apģērbus (bērnu un pieaugušo apģērbi), pārtikas produktus (putras, maize, kafija, sidri, smilkšķērkšķu sīrupi, cepumi un kūkas, tostarp, vegāniskās), rotas, interjera priekšmetus, interjera priekšmetus (trauki, gleznas) un ne tikai. Ņemot verā šī brīža situāciju, kas ļoti ietekmē pakalpojumu sniedzējus, piedāvājumā būs to dāvanu kartes, kuras varēs izmantot tad, kad ikdiena atgriezīsies tuvāk tai, kāda tā bija pirms gada. “Sapņu namiņa” idejas pamatā ir atbalstīt vietējos uzņēmējus, kuriem šis nav viegls laiks un katrs jūsu apmeklējums ir būtisks atbalsts turpināt iesākto.
Savukārt “Kuldīgas labumu dāvanu istabā” Liepājas ielā 1 (agrākā “Talsu gaļas” veikala telpās) būs iegādājama dažnedažāda mājražotāju produkcija, ko varēs iesaiņot arī kā dāvanas.

“Sapņu namiņa” darba laiks Baznīcas ielā 17, Kuldīgā,
C. 17.XII 15.00–18.00
Pk. 18.XII 15.00–22.00
S. 19.XII 15:00-20:00
P. 21.XII 15.00–20.00
O. 22.XII 15.00–18.00
T. 23.XII 13.00–17.00

“Kuldīgas labumu dāvanu istabas” darba laiks Liepājas ielā 1, Kuldīgā
C. 17.XII 12.00–18.00
Pk. 18.XII 12.00–18.00
S. 19.XII 10.00–18.00
Sv. 20.XII 12.00–15.00
O. 22.XII 12.00–18.00
T. 23.XII 12.00–18.00
C. 24.XII 10.00–15.00
Pk. 25.XII 12.00–15.00
S. 26.XII 12.00–15.00

Pensionāru darinātas lietas veikalā “Artava”
Pensionāru mājamatnieku veikals “ARTAVA” Ziemassvētku gaidīšanas laikā aicina atcerēties, ka veikaliņā var atrast ko noderīgu sev, savai ģimenei un draugiem svētkos. Te var nopirkt kvalitatīvas un krāsainas vilnas zeķes, cimdus un šalles, arī džemperus, gleznas, rotaslietas, pinumus, grebumus un daudz citu lietu. Katra lieta ir pensionāru izauklēta un no sirds gatavota.
Veikals atrodas Baznīcas ielā 32a (“Vāverītes” telpās). Veikaliņš Ziemassvētku gaidīšanas laikā no 10. līdz 23. decembrim strādās katru darba dienu no 11.00 līdz 18.00.

Izstādes
Kuldīgas novada muzejs, tāpat kā Kuldīgas Mākslas nams, joprojām ir atvērts apmeklētājiem, ievērojot visas epidemioloģiskās prasības.
Muzeju atļauts apmeklēt tikai individuāli vai vienai mājsaimniecībai. Apmeklējuma laikā obligāti jālieto sejas maska vai sejas vairogs. Muzeja apmeklējumu lūgums iepriekš pieteikt pa tālr. 22015462.
Muzejā šobrīd apskatāma pamatekspozīcija “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā” un “Kuldīga pirms mums”. Līdz 31. janvārim aplūkojama laikmetīgās mākslas izstāde bērniem “Tagadmāksla”. Izstāde veidota pirmsskolas un pirmo klašu vecuma bērniem ar nolūku palīdzēt vairot interesi un izpratni par mākslu, kā arī aicināt bērnus un viņu vecākus izteikt savu viedokli un nebaidīties no nesaprotamā. Vēl muzejā par godu Latvijas valsts dzimšanas dienai apskatāma izstāde “Dvēseļu putenis”.

Muzeja darba laiks:
Pirmdienās: slēgts.
Otrdienās: 12.00 – 18.00.
No trešdienas līdz svētdienai: 10.00 – 18.00.
Ieeja muzejā – bez maksas.
Vairāk informācijas: kuldigasmuzejs.lv

Savukārt Kuldīgas Mākslas namā līdz 3. janvārim apskatāma Jēkaba Bīnes 125. jubilejai veltīta izstāde “Jēkabs Bīne. Ar mīlestību…”.

Mākslas nama darba laiks:
P., O. – slēgts
T. 10.00 – 16.00
C. 12.00 – 18.00
P. 10.00 – 16.00
S. 10.00 – 16.00
Sv. 12.00 – 15.00
Ieeja Mākslas namā – bez maksas.

Atvērta ir arī Līvijas Rezevskas izstāžu zāle, kur apskatāma tēlnieces, Kuldīgas goda pilsones Līvijas Rezevskas izstāžu zāles pastāvīgā ekspozīcija, kā arī līdz 31. decembrim – mākslinieces Guntas Čakares darbu izstāde (iespēja darbus arī iegādāties).
Izstāžu zāle atrodas Mucenieku ielā 19, lūgums apmeklējumam iepriekš pieteikties pa tālr. 29100317.

Vēl iespējams apskatīt adatu ekspozīciju Kuldīgas Adatu tornī, Liepājas iela 37. Lūgums apmeklējumu iepriekš pieteikt pa tālr. 29433674.