Skolēnu rudens brīvlaiks Kuldīgas pusē

Skolēnu brīvlaiks ir īstais laiks, kad atpūsties ģimenes lokā, kā arī gūt jaunus iespaidus, aktīvi pavadīt laiku un izbaudīt dažādas aktivitātes kopā. Kuldīgā un Kuldīgas novadā no 19.līdz 25.oktobrim pieejami vairāki, īpaši rudens brīvlaikam sagatavoti, piedāvājumi, kā aktīvi pavadīt laiku pie dabas, iepazīt Ēdoles pils leģendas un spoku stāstus, izložņāt Riežupes smilšu alu labirintus, pirms sikspārņi tur dodas ziemas miegā, atšifrēt “slepenos failus” Adatu torņa ekspozīcijā, doties izjādēs, vai aplūkot lielākos un smagākos putnus pasaulē – strausus. Izbaudīt nesteidzīgu atpūtu, malkojot kādu karstu dzērienu uz muižas terases aicina Maras muiža, vai pagatavot zupu uz ugunskura un izbaudīt īstu viesmīlību piedāvā viesu nams “Raxti”. Arī māksla izkāpusi no ierastajiem rāmjiem un apskatāma uz sienām septiņās dažādās vietās Kuldīgā, kā arī baudāma inovatīva izstāde “Kur zeme tā” Kuldīgas novada muzejā.

VĒRTS APCIEMOT SKOLĒNU BRĪVLAIKĀ

Strausu ferma "Nornieki"

Strausu ferma “Nornieki”

Ko ēd pasaulē lielākie un smagākie putni? Noskaidro šo un citus interesantus jautājumus par strausiem, Latvijā lielākajā strausu audzētavā. Saimnieki parādīs un pastāstīs visu par strausiem, ļaus apmīļot kaziņas un piedāvās gardu maltīti ģimenes restorānā “ar putniem”.
Tālrunis: 29282032, 29123501
Adrese: “Nornieki”, Snēpeles pagasts
Darba laiks: P.-C. 12:00-18:00, Pk.-Sv. 12:00-19:00
Cena par ekskursiju Pieaugušiem 3 EUR, bērniem 2 EUR

Ēdoles pils leģendas

Ēdoles pils leģendas

Skolēnu brīvlaiks ir īstais laiks, kad nesteidzīgi, ģimenes lokā, iepazīt Ēdoles pils leģendas un spoku stāstus, apskatot vienīgo Kurzemes bīskapa pili. Tiem, kuri vēlēsies uzkavēties, gardai maltītei būs pieejams Pilskrogs, kā arī greznai nakšņošanai būs iespēja pārnakšņot kādā no pils numuriņiem.
Tālrunis: 63321251, Pilskrogs: 29184721
Adrese: Ēdoles pils, Ēdole
Darba laiks skolēnu brīvlaikā:
Muzejs: O.-Sv. 10:00-18:00
Pilskrogs: C. 12:00-18:00, Pk.-Sv. 12:00-20:00.

Riežupes smilšu alu labirinti

Riežupes smilšu alu labirinti

Vēl pirms sikspārņi dodas pārlaist ziemas miegu alās, apmeklētājiem iespēja gida pavadībā apskatīt 460m garos smilšu alu labirintus vien sveču gaismā, izzinot un sajūtot alu īpašo atmosfēru.
Tālrunis: 29555042
Adrese: Rumbas pagasts
Darba laiks: P.-Pk., iepriekš piesakoties, S., Sv. 12:00-16:00
Cena: 6 EUR

Maras muiža

Maras muiža

Muižas saimniece piedāvā ekskursiju un aizraujošu stāstījumu par muižas pirmsākumiem līdz pat šai dienai, kā arī baudīt kādu karstu dzērinu uz muižas terases vai rūpīgi iekoptajā muižas dārzā, nesteidzīgi baudot rudeni.
Tālrunis: 26376974
Adrese: “Maras muiža”, Maras, Turlavas pagasts

Zirgu sēta "Eguss"

Zirgu sēta “Eguss”

Iepriekš piesakoties, Snēpeles pagastā, ainaviskā lauku un mežu ieskautā vietā iespēja doties izjādē zirga mugurā. Šeit var iemācīties sadarboties ar zirgiem, izprast šo skaisto dzīvnieku uzvedību un apgūt to aprūpes pamatprasmes vai vienkārši baudīt apkārtnes mieru un klusumu, vērojot zirgus pļavā, vai izbaudīt braucienu pajūgā. Tiek piedāvātas arī radošās darbnīcas un pieejama piknika vieta.
Tālrunis: 29139698
Adrese: “Luniņi”, Snēpeles pagasts, Kuldīgas novads

Brīvdienu māja "Raxti"

Brīvdienu māja “Raxti”

Iespēja ģimenei ar bērniem atpūsties Kurzemes sirdī un izbaudīt aktīvo atpūtu, izbraucot vietējos mežu celiņus ar uz vietas pieejamajiem velosipēdiem, izbaudīt pirts priekus, pagatavot gardu zupu uz ugunskura vai citu grila ēdienu, kā arī pārlaist nakti mājīgajā viesu mājā.
Tālrunis: 29505958
Adrese: Raxti, Ēdoles iela 11, Kuldīga

Baseina un pirts apmeklējums

Baseina un pirts apmeklējums

Iespēja sasildīties divu veidu pirtīs, atpūsties sāls istabā un nopeldēties 25m garajā baseinā.
Tālrunis: 20222085
Adrese: Kalna iela 6, Kuldīga


AKTĪVI DABĀ

Mežtaka Renda - Sabile

Mežtaka Renda – Sabile

17.oktobrī dodies pretī zelta rudenim aptuveni 27 km garām pārgājienā caur mežiem no Rendas līdz līdz pat Sabilei. Velc tik laika apstākļiem piemērotu apģērbu un piesaki savu dalību – ŠEIT

Orientēšanās spēle “Eiropa manā pilsētā”

Orientēšanās spēle “Eiropa manā pilsētā”

Skolēnu brīvlaikā, no 19. līdz 26. oktobrim, aicina labāk iepazīt Latviju un savu pilsētu, piedaloties orientēšanās spēlē “Eiropa manā pilsētā” un iepazīstoties ar objektiem, kas tapuši ar ES finansējuma atbalstu. Spēlē varēs piedalīties divos dažādos veidos: instalējot aplikāciju mobilajā ierīcē, vai izdrukājot un aizpildot uzdevumu lapas. Spēlē varēs piedalīties komandas 2-6 cilvēku sastāvā, spēles laikā dalībniekiem jāapmeklē līdz 10 objekti pilsētā, kas saņēmuši ES fondu atbalstu, atbildot uz spēles jautājumiem. Spēles uzdevumi būs pieejami ES fondu mājaslapas sadaļā “Eiropa manā pilsētā” no 19.oktobra plkst. 10:00.
Vairāk informācijas: ŠEIT

Kājāmgājēju un velo maršruti Kuldīgā un apkārtnē

Kājāmgājēju un velo maršruti Kuldīgā un apkārtnē


Dodies izbraukumā ar velo, vai izbaudi īsākas un garākas pastaigas caur mežiem, gar pļavām, zivju dīķiem, upēm un citiem interesantiem objektiem Kuldīgā un apkārtnē, izvēloties kādu no sagatavotajiem maršrutiem. Izvēlies tīkamāko maršrutu, lejupielādē to savā mobilajā ierīcē un dodies ceļā! – MARŠRUTI

MĀKSLA UN EKSPOZĪCIJAS

Aktivitāte ģimenēm “Slepenie faili” Adatu tornī

Aktivitāte ģimenēm “Slepenie faili” Adatu tornī

Bijušā adatu fabrikas kompleksa atjaunotajā tornī iespējams uzzināt par adatu fabrikas “Meteors” vēsturi, kā arī par dažādiem adatu pielietošanas veidiem. Skolēnu brīvlaika ietvaros, ģimenes aicinātas atrast piecus ekspozīcijā apslēptus QR kodus un, noklausoties “slepenos failus”, atšifrēt vēstījumu.
Tālrunis: 29433674
Adrese: Liepājas iela 37
Darba laiks: Tr.-S. 11:00-17:00, Sv. 11:00-15:00

Izstāde “Kur zeme tā”

Izstāde “Kur zeme tā”

Izstāde iepazīstina sabiedrību ne tikai ar Imanta Ziedoņa grāmatu “Kurzemīte”, bet inovatīvā veidā prezentēt dažādas šajā grāmatā atrodamās idejas. Tajā apskatāmi jauno mākslinieku darbi, kuri tapuši, iedvesmojoties no grāmatas “Kurzemīte”. Grāmatā I. Ziedonis, apceļojot Kurzemi, paviesojies arī “Kartupeļu ballē”. Pateicoties Kazdangas muzejam, izstādes apmeklētāji var ielūkoties šajā unikālajā notikumā. Atsevišķa vieta atvēlēta “Kartupeļu Lauka Radio” radītajam izdevumam “Radiožurnāls. Kur Zeme Tā”. Tas ir multimediāls izdevums, kur paralēli tekstam un fotogrāfijām iespējams intervētos kurzemniekus saklausīt un saredzēt.
Tālrunis: 22015462
Adrese: Pils iela 5, Kuldīga
Darba laiks: O. 12:00-18:00, T.-Sv. 10:00-18:00

Kuldīgas street art festivāla sienu mākslas darbi

Kuldīgas street art festivāla sienu mākslas darbi

Mākslu var baudīt ne tikai muzejos un mākslas centros, bet arī Kuldīgas ielās. Garākā pastaigā cauri pilsētai, iespēja apskatīt septiņus mākslinieku darbus, kuri tapuši Kuldīgas street art festivāla ietvaros.
KARTE