Vairāk faktu par Kuldīgu un apkārtni

Kuldīgā nav lielas rūpnieciskas ražošanas, tāpēc varam teikt, ka tā ir viena no zaļākajām pilsētām Latvijā, kas, savukārt, var arī lepoties ar vides tīrību. Lielākās nozares ir mežizstrāde, maza un vidēja mēroga lauksaimniecība un kokapstrāde.
Uz Kuldīgu kursē sabiedriskais transports (autobuss), kas to savieno ar lielākajiem apkārtnes centriem – Liepāju, Ventspili, Saldu, Talsiem, Tukumu un galvaspilsētu Rīgu. Attālums līdz Rīgai ir 160km, Liepājai 90km, Ventspilij 60km, Baltijas jūrai un Jūrkalnei – 40km. Attālums līdz Lietuvas galvaspilsētai Viļņai 402km, Igaunijas galvaspilsētai Tallinai – 462km.
Kuldīgā, tāpat kā visā Latvijā norēķinās ar eiro. Latvija ir daļa no Eiropas Savienības.
Iedzīvotāju skaits pilsētā ir ap 11 000. Kopā ar novadu nedaudz vairāk par 23 000.
Kuldīgā sarunājas latviešu valodā, lielākā daļa jauniešu vismaz nedaudz runā angliski, bet 40+ paaudze – vismaz nedaudz krieviski. Ja arī jūs nevienā no šīm valodām nesaprot, pasmaidiet un pamēģiniet žestu valodu, pārsvarā kuldīdznieki ir izpalīdzīgi.
Kuldīgas pilsētas lielākais lepnums un tūrisma objekts ir Ventas rumba, kas ir Eiropas platākais ūdenskritums, kas augstākā ūdens līmeņa periodā (pavasaris, rudens) sasniedz 249m platumu. Tepat Kuldīgā atrodas arī Latvijas augstākais ūdenskritums – Alekšupītes ūdenskritums, kas ir 4,15m augsts. Otra pilsētas pievilcīguma atslēga ir tās vecpilsēta, kur senākās saglabājušās ēkas un to detaļas datējamas ar 16-17 g.s. Kuldīga pilsētas vārdu ieguva 1242.gadā.
Kuldīga ir tūristiem atvērta pilsēta, kur mazā teritorijā atradīsiet vairāk kafejnīcu un restorānu kā jebkurā citā Latvijas mazpilsētā. Pilsēta lepojas ar savu izcilu virtuvi un tai par godu reizi gadā notiek tematiska Kuldīgas restorānu nedēļa tastekuldiga.lv.
Kuldīgas novadā varat baudīt nesteidzīgu atpūtu laukos, ekoloģiskajās dabas ieskautajās saimniecībās, gleznainā apkārtnē. Bērni var iepazīt dzīvnieciņus, skraidīt basām kājām zālē un izbaudīt ūdens priekus. Pieaugušie var baudīt aktīvo atpūtu, nodoties gastronomiskajiem priekiem daudzveidīgajās degustācijās vai baudīt nesteidzīgu romantiku kādā no apkārtnes muižām.

Kuldīgas mežos atļauts sēņot un ogot, taču jums jāatceras, ka ne visas meža veltes ir ēdamas, un mežos sastopamas ērces. Vienīgā Latvijā sastopamā indīga čūska ir odze, tās kodums gan nav nāvējošs un tā sakož cilvēkus reti. No plēsīgajiem dzīvniekiem ir sastopami vilki, retāk lūši, arī mežacūkas riesta laikā var palikt bīstamas. Lāči Kurzemes mežos iemaldās ļoti reti. Un, protams, dodoties mežos, nodrošinieties ar karti un mobilo telefonu.
Makšķerēt nav atļauts visās ūdens tilpnēs, vairākas no tām ir privātas un jums makšķerēšana ir jāsaskaņo ar saimniekiem un dažām zivju sugām ir nepieciešama speciāla licenze vai pastāv to makšķerēšanas aizliegums noteiktajā laika periodā.
Ventas upē dzīvo ālanti, asari, alates, karpas, karūsas, līdakas, plauži, sapali, foreles, vimbas, laši, taimiņi, zandarti, nēģi.
Kuldīgas rumbā ik gadu notiek interesanta dabas parādība – vimbas lec pāri ūdenskritumam, lai dotos tālāk uz nārstu. Mazākā skaitā vēlu rudenī var redzēt arī lecošus taimiņus un lašus.
Un vēl – Kuldīgas ielās redzēsiet daudz kaķu, tie vietējiem ir īpaši tuvi sirdij – mīliet un saudzējiet tos arī jūs!
„Kuldīgas pilsēta Ventas senlejā” 2007. gadā atzīta par Eiropas izcilāko tūristu galamērķi Eiropas Komisijas projektā „Eiropas izcilākie tūrisma galamērķi” („European Destinations of Excellence” (EDEN))

Kuldīgā vietējie un tūristi var pamatoti justies samērā droši.