Usmas ezers ir populāra atpūtas, makšķerēšanas un burāšanas vieta.

Ezerā sastopamas vairāk nekā 25 sugu zivis – zutis, zandarts, līdaka, asaris, vēdzele, sīga, ālants, sapals, repsis, līnis, plaudis, rauda, plicis, rudulis, karpa, karūsa, vīķe, grundulis, ķīsis, pīkste, trīsadatu stagars, ausleja, akmeņgrauzis, deviņadatu stagars.

Ja plāno doties makšķerēt Usmas ezerā, iegādājies Usmas ezera makšķerēšanas licenci kādā no atpūtas vietām – “Usmas Meķi”, “Muižnieki”, “Usmas Lejastiezumi”, “Dižāpas”, “Zāgkalni”, “Grāveri” un citos, vai izmanto pakalpojuma e-Loms sniegtās iespējas – elektronisku licenču iegādi un loma reģistrēšanu.

Arī laivu nomu atradīsi jebkurā no kempinga un atpūtas vietām ap ezeru.

Salīdzinot noķerto zivju daudzumu Usmas un vairākos citos Latvijas ezeros, Usmas ezera zivju sugu sastāvs vērtējams kā tipisks mērenās klimata joslas ezeriem. Zivju sabiedrībā pēc biomasas un skaita dominē asaris, rauda un plaudis. Kopējā visu zivju sugu biomasa vērtējama kā vidēja. Lomu struktūrā vērojams vidēji augsts plēsīgo zivju īpatsvars, kas skaidrojams ar Usmas ezera kā dzīves vides piemērotību asarim, zandartam, līdakai un citām plēsīgo zivju sugām. Tomēr, piemēram, salīdzinoši augstais asaru mazuļu īpatsvars populācijā norāda uz pārmērīgu antropogēno slodzi, kas pakāpeniski novedis pie liela izmēra asaru īpatsvara samazināšanos.

Usmas ezers vērtējams kā piemērota dzīves telpa tādai zivij kā zutis, jo ezers nodrošina to ar optimālu barošanās un ziemošanas vidi. Tā ir pieprasīta zivs gan makšķernieku, gan rūpniecisko zvejnieku vidū. Zušu krājumu uzturēšana labā stāvoklī palielina ezera pievilcību no tā galveno lietotāju (makšķernieku un zvejnieku) puses, kā arī palielina tā sociāli ekonomisko vērtību.

Kontakti

Usmas ezers, Rendas pagasts, Kuldīgas novads
(+371) 25701744
[email protected]
usmasezers.lv
FB: usmasezers

Cenas

Vienas dienas licence – 2,50 EUR
Mēneša licence  – 10 EUR
Sezonas licence (01.05 – 31.10) – 15 EUR
Trīs dienu licence  – 5 EUR
Spiningošanas (velcēšanas) mēneša licence – 15 EUR
Spiningošanas (velcēšanas) dienas licence – 5 EUR
Gada licence (01.05 – 30.04) – 20 EUR

Saistītie objekti