Laivošanas maršruti pa Abavu

Abavu pamatoti uzskata par Latvijas upju laivošanas klasiku. Upe vasaras sezonā visā tās laivošanas maršrutu garumā ir mierīga, bez neizbraucamiem šķēršļiem vai krācēm, lieliski piemērota gan ģimenēm ar bērniem, gan tiem, kuri laivās sēžas pirmo reizi. Abavu pieņemts dalīt divās daļās – „civilizētajā” un „mežonīgajā”.

Civilizētais posms (50 km) ir no Kandavas līdz Rendai, te Abava plūst caur vairākām apdzīvotām vietām un tās krastos vai to tuvumā izkārtojušies nelieli viesu nami un labiekārtotas apmetnes vietas nakšņošanai un apskates objekti, ko apskatīt pēc sēdēšanas laivā.
Abava laivojama ar visa veida laivām – kanoe, smailītēm, kajakiem, SUP un piepūšamajām laivām.

IETEICAMIE MARŠRUTI:
Kandava  –   Renda 50 km    –   2 dienas
Sabile       –  Renda 26 km     –   1-2 dienas
Abavas Rumba – Renda 21 km    –  1 diena
Veģu tilts  –  Renda 15 km     –   1 diena

Mežonīgais posms (43 km) ir no Rendas līdz ietekai Ventā un tālāk līdz Nabas ezeram, kur ir laivojuma noslēgums, tas veicams 2 dienās ar nakšņošanu teltīs, ļaujot izbaudīt pilnībā atpūtu pie dabas. Šajā posmā nav apdzīvotu vietu, aptuveni maršruta vidusposmā ir virkne ar apmetnes vietām nakšņošanai, kas pārsvarā nav labiekārtotas un ir pašu ūdenstūristu veidotas.
Tuvojoties ietekai Ventā, upes krastos atklājas vairāki atsegumi – Zilumu ieži, Galmicu klints, Lējēju un Muižarāju klintis.

IETEICAMAIS MARŠRUTS:
Renda – Nabas ezers 43 km – 2 dienas

Saistītie objekti

a