Lavandu lauks “Lillas Lavender”

Saimniecība Lillas Lavender ik vasaru aicina izbaudīt krāšņi ziedošu lavandas lauku burvību un iegādāties ekoloģiskus lavandas produktus.

Pati lavanda ir pieaugusi tikai trešajā gadā, un, līdz brīdim, kad sirdi priecēs ziedoši krūmi, jāiegulda gana daudz laika, darba un pūļu. Pirmajā gadā stādiņi ir jāiestāda, cītīgi jāaprušina un jālaista, lai pēc gada tie būtu paaugušies un trešajā gadā varētu priecēt viesus ar savu sulīgo krāsu un reibinošo smaržu. Lai gan šie dienvidiem raksturīgie ziedi jau apraduši ar Latvijas klimatu, pēc bargākām ziemām vai plūdiem lavandas pacietīgi jāstāda no jauna. Līdz ar to dārzā vienmēr novērojamas lavandas dažādās gatavības pakāpēs.

Kad lavandas novāktas, no tām saimniecībā top dažādi produkti: arommaisiņi, kaltētas lavandas ziedlapiņas, ziedūdens un ēteriskā eļļa.
Šeit izveidota arī Sapņu istaba, kurā viesi aicināti ļauties lavandu valdzinājumam ar četrām maņām – redzi, dzirdi, tausti un ožu. Arī garšu iespējams nobaudīt atspirdzinošā ūdensglāzē ar lavandas zariņu.

Tā kā lavandu ziedēšanas laiks ir diezgan īss, jāpasteidzas, lai nenokavētu šo skaistumu ieraudzīt.

Kontakti

Ošenieki, Jaunlutriņu pagasts, Saldus novads
(+371) 26447888
lillaslavender.com

Darba laiks

Atvērts visu Jūliju

Cenas

Ieeja 4,- Eur / no personas (līdz 12 g.v. bez maksas)

Saziņas valodas

LV, RU, EN

Saistītie objekti