Kaļķu ielas kvartāls

No teritorijas ar nepievilcīgām ražošanas ēkām, līdz radoši industriālam un modernam kvartālam ar nelielām ražotnēm, darbnīcām, kafejnīcām, kur tūrists var ne tikai pavadīt laiku vai apskatīt, bet būt arī klāt dažādos ražošanas procesos attīstījies Kaļķu ielas kvartāls.

Vislielākā un aktīvākā ražotne ir alus darītava “Duna”, kur iespējams ne tikai iegādāties un degustēt produkciju, bet arī redzēt un izzināt alus darināšanas procesus un nianses. Duna ir neatkarīga, mazā alus darītava, ko radījuši alus un garšu profesionāļi.

Tur pat blakus atrodas “Curonia kafijas grauzdētava”, kur ir iespēja nobaudīt īpašu kafiju un redzēt kafijas grauzdēšanas procesus. Patiešām brīnišķīga kafijas tasīte sevī ietver veselu stāstu, tādēļ kafijas grauzdētavas īpašnieks, sagaida ikvienu kafijas mīļotāju, ar interesantiem stāstiem, faktiem, degustācijām un atklājumiem, kas liks pavisam jaunā veidā izgaršot kafiju.

Kvartālā aktīvi darbojas arī metāla apstrādes uzņēmums, kas piedāvā dažādus metināšanas un kalšanas pakalpojumus sākot no būvkonstrukciju materiāliem, beidzot ar moderniem interjera dizaina mākslas darbiem.

Kvartālā atrodas arī Teksasas stila BBQ restorāns “KOPA”, kur iespējams nobaudīt gardas maltītes, kā arī redzēt gatavošanas procesu, jo papildus tradicionālajai virtuvei šeit ārpusē izveidoti dažādi grili, kas ēdienu pagatavo īpaši unikālu.

Kaļķu ielas kvartāla apmeklētājiem ir iespēja izbaudīt patiesu mūzikas maģiju, redzēt neredzēto un dzirdēt fantastiskus pieredzes stāstus no pasaules slavenā unikālo klavieru būvētāja Dāvida Kļaviņa, kurš savu ražotni no Ungārijas pārcēlis tieši uz Kaļķu ielas kvartālu. “Klavins Piano” būvē unikāla dizaina klavieres, kas ir neatkārtojamas un piesaista ne tikai ar savu dizainu, bet arī ar maģisko skanējumu.

Kaļķu ielas kvartāla pagalmā – pašā centrā, vasaras sezonā, tiek izvietoti galdiņi ar sēdvietām, teritorija izdekorēta ar lapiņām un aktīvi tiek organizēti pasākumi, kur sadarbojoties ar Klavins Piano, Latviijā un pasaulē zināmiem mūziķiem un māksliniekiem, apmeklētājiem tiek dota iespēja baudīt fantastiskus koncertus, paralēli nogaršojot tur pat uz vietas ražotās produkcijas.

Kaļķu ielas kvartās iemīļots ne tikai vietējo iedzīvotāju vidū, bet arī tuvāku un tālāku Latvijas un arī pasaules viesu vidū. Tas nepārtraukti turpina attīstīties un pilnveidoties, piedāvājot arvien daudzveidīgāku vidi uzņēmējiem un kultūras baudītājiem.

Kontakti

Kaļķu iela 14, Kuldīga
(+371) 28808233

a