SĪMANIS Boutique Hotel

Viesnīca atrodas Kuldīgas pilsētas centrā, 200 metru attālumā no Kuldīgas Vecā rātsnama un rātslaukuma, kā arī dažu minūšu gājienā līdz Senajam ķieģeļu tiltam, Ventas rumbai, citiem apskates objektiem, restorāniem un kafejnīcām.
Visi viesnīcas viesu numuri ir aprīkoti ar atpūtas zonu, gaisa kondicionieri, bezmaksas internetu un visu nepieciešamo. Visos numuros ir privāta vannas istaba, fēns un gultas veļa. Viesiem pieejama arī terase un bezmaksas stāvvieta. Viesnīcas viesiem tiek piedāvāt iespēja nomāt velosipēdus.

“Sīmaņmājā” – māja, kura ir viena no vecākajām Kuldīgā un iespējams arī viena no unikālākajām. Vēsture norāda, ka pirmās ēkas aprises ir no Hercoga Jēkaba laikiem.16.gs. liecības un kartes liecina, ka šajā vietā ir bijusi ēka, kas ir nedaudz mazāka par patreizējo. Māja tagad esošajā veidolā, vecajās pilsētas kartēs jau pamanāma 1800. gada sākumā. Tā sākotnēji bijusi vienstāvu ēka, iespējams kā zirgu pakavu darbnīca, blakus esošajam rātslaukumam un vecajam tirgus laukumam, kas toreiz bez zirgiem un zirgu ratiem nebija iedomājams. Vēlāk ēkai uz ielas pusi piebūvēts pagarinājums un uzbūvēts otrais un trešais jumta stāvs. Piebūvētais ēkas gals gadu laikā ir noslīdējis. Veicot ēkas pamatu nostiprināšanu secinājām, ka pamatu funkciju ir veikuši biezi ozola dēļi un saķīlēti akmeņi. Ēkas pamatu nostiprināšanas laikā tika atrasta lielgabala lode, kuru varat apskatīt ēkas vestibilā.
Kādu laiku ēkā ir bijusi ādas žāvētava, bet pēc 1900. gada, šeit ir darbojies zobārsts un kurpnieku darbnīca. Padomju laikos māju apdzīvoja sešas ģimenes.
Daudzus gadus pirms sava atjaunošanās ceļa, māja bija neapdzīvota un gadiem ritot bija sagurusi.
Mājas atjaunošanas ceļš bija garš. Pirms ēkas nojaukšanas tai tika sanumurētas visas koka detaļas. Tika nostiprināti pamati un koka konstrukcijas sastellētas atpakaļ, bojātās detaļas nomainot ar jaunām. Mājas augšējie stāvi tika salikti atpakaļ saglabājot ēkas šķībo raksturu. Ēkas gals gājēju ielas pusē ir noslīdējis turpat par 25 cm.
Interesants fakts atklājās renovācijas laikā, ēkas šķībajā galā, starp pirmo un otro stāvu tika atklāta slēpta telpa, nepilna metra augstumā, ar ieejas lūku no otrā stāva grīdas. Iespējams tas pildījis slēpņa funkciju otrā pasaules kara laikā. Ēkas restaurācija un atjaunošana ilga no 2008. gada līdz 2022.gadam.
Šobrīd ēka ir ieguvusi jaunu dzīves posmu un gatava uzņemt viesus.

Auto stāvvieta
Terase
Kontakti

Liepājas iela 3a, Kuldīga
(+371) 29134560, (+371) 26682611
[email protected]

 

Darba laiks

Pirms ierašanās sazināties pa telefonu.

Cenas

Standarta numurs 80€, trīsvietigais luksus numurs 90€.

*Viesošanās ar mājdzīvniekiem iepriekš vienojoties.

Saistītie objekti

a