Atpūta Usmas ezera krastos

Usmas ezers ir ceturtais lielākais ezers Latvijā. Uz kādas no ezera septiņām salām atrodas viens no vecākajiem rezervātiem Eiropā – Moricsalas dabas rezervāts. Moricsala nosaukumu guvusi no kāda vēsturiska notikuma, kad 1727. gadā te uz brīdi no Krievijas karaspēka slēpās Saksijas grāfs Morics, Kurzemes hercogistes troņa pretendents.
Rezervāts nav pieejams apmeklētājiem, toties to var apskatīt ekskursijā ar motorlaivu vai jahtu no kāda ezera krastā esošā kempinga vai viesu nama. Dodoties ekskursijā pa ezeru, iespējams piestāt kādā no neapdzīvotajām saliņām ieturēt pikniku un iztēloties kā būtu dzīvot uz vientuļas salas.
Usmas ezers ir īstā vieta, lai atveldzētos un vilinātu aktīvās atpūtas cienītājus, jo ezera krastā esošie kempingi piedāvā plašas iespējas – sagaidi saullēktu vai izbaudi romantisku saulrietu uz SUP dēļiem, doties izbraucienā ar airu laivu, vai ūdens motociklu, asāku izjūtu cienītāji var izmēģināt wakeborda iespējas.
Atpūtniekiem iespēja izbaudīt arī pirts priekus un romantiskas izjādes gar Usmas ezera, kā arī ģimenes ar bērniem varēs aktīvi darboties sporta laukumos. Velocienītājiem ir iespēja apbraukt apkārt Usmas ezeram, kur pa meža un maziem lauku ceļiem izveidots velomaršruts 55 km garumā.
Arī makšķerniekiem būs interesanti – iegādājoties makšķerēšanas licenci Usmas ezerā, iespējams doties lielā loma zvejā. Ezerā mīt zuši, asari, līdakas, raudas, zandarti, brekši, ruduļi un citas zivis.
Izbaudi vasaru Usmas ezera krastos un paliec kādā no atpūtas vietām “Usmas meķi”, “Muižnieki”, “Zāgkalni” vai “Dižāpas”.
Vairāk informācijas: usmasezers.lv