Sv. Katrīnas ev. lut. baznīca

Kuldīgas Svētās Katrīnas evaņģēliski luteriskā baznīca ir senākais dievnams un viena no senākajām ēkām Kuldīgā, kas iekļauta valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā.

Leģenda vēsta par kādu dievbijīgu meiteni vārdā Katrīna, kura krāja naudu pilsētas baznīcas būvei, taču tika apmelota un sodīta uz moku rata par sakariem ar nelabo. Pēc nāves viņa tika attaisnota, pasludināta par svēto, un viņas vārdā nosaukta Kuldīgas svētnīca.

Ja palūkosieties virs baznīcas sānu ieejas, ieraudzīsiet medaljonu, kurā Svētās Katrīnas tēls attēlots ar mocekļa kroni galvā, stilizētu moku ratu un lūgšanas krellītēm labajā rokā un ar zobenu kreisajā rokā. Šāds Svētās Katrīnas tēls atspoguļots arī tagadējā Kuldīgas ģerbonī.

Pirmoreiz rakstos dievnams minēts 1252. gadā un sākotnēji tas bija veidots no koka. Tagadējā mūra baznīca būvēta 1665. gadā, taču savas pastāvēšanas vēsturē tā vairākkārt cieta ugunsgrēkos, tika atjaunota un pārbūvēta līdz ieguva mūsdienu aprises.

Katrīnas baznīcai kā baroka laika dievnamam, raksturīgs kontrasts starp vienkāršo, gandrīz vai bargo ārieni un bagātīgi krāšņo iekštelpu. Baznīcā atrodas vairāki nozīmīgi mākslas pieminekļi – altāris un kancele, kā arī ērģeles.

Baznīcā zem altāra atrodas liels pagrabs, kurā kādreiz apbedīti Kuldīgas apgabala pārvaldnieki, bet vēlāk – hercogi. Pavisam baznīcā izvietotas 64 kapenes, kas gan ir aizbērtas ar smiltīm un nav apskatāmas.

Svētās Katrīnas baznīca ir ievērojama arī ar kādu zīmīgu notikumu! 1610. gada novembrī šeit tika kristīts slavenākais Kurzemes-Zemgales hercogs Jēkabs Ketlers jeb hercogs Jēkabs.

Vai vēlaties aplūkot Kuldīgas panorāmu no putna lidojuma? Tad aicinu Jūs izmantot iespēju uzkāpt baznīcas tornī!

Kontakti

Baznīcas iela 31/33, Kuldīga
(+371) 22328283
kuldigas.lelb.lv

Darba laiks

Maijs – oktobris

P. – SLĒGTS
O. – S. 11:00 – 17:00
Sv. 11:00 – 13:00

Cenas

Uzkāpšana baznīcas tornī – 1 EUR (bērniem bez maksas)

Saistītie objekti

a