Līvijas Rezevskas izstāžu zāle

Šajā namā bērnību un mūža nogali pavadīja Kuldīgas goda pilsone – tēlniece Līvija Rezevska. Kopš 2001.gada šeit ierīkota Līvijas Rezevskas izstāžu zāle.

Izstāžu zāles pirmajā stāvā skatāmi tēlnieces darbi, kurus viņa uzdāvinājusi savai dzimtajai pilsētai. Darbi spilgti raksturo latviešu cilvēkus (zvejnieka sievu, skatuves mākslinieku, rūpnīcas strādnieci u.c.). Tēlniecības darbi veltīti dažādām tēmām: dzīvībai, mīlestībai, auglībai, mūzikai, sāpēm un ciešanām.

L. Rezevska ir radījusi vairāk nekā 200 darbu granītā, bronzā un šamotā. Liela daļa darbu ir parka skulptūras un memoriālie pieminekļi. Kuldīgas skulptūru dārzs ar 22 skulptūrām ir viens no viņas mūža lielākajiem devumiem. Kuldīgā atrodas vēl citi meistares darbi: piemineklis revolucionāriem un piemineklis-strūklaka “Meitene ar ūdens krūzi” 1905. gada parkā, piemineklis 1919. gada terora upuriem tā sauktajā Gotlība sētā. Brīvdabā viņas mākslas darbi aplūkojami Annas kapos, 1905. gada un Estrādes parkā, bet mazās formas darbi – L. Rezevskas izstāžu zālē, Mucenieku ielā 19.

Ēkas otrajā stāvā iekārtota izstāžu zāle, kurā līdz tiek izstādīti dažādu mākslinieku darbi, tiek organizētas tikšanās ar sabiedrībā pazīstamiem māksliniekiem, dzejniekiem, rakstniekiem un mūziķiem.

Kontakti

Mucenieku iela 19, Kuldīga
(+371) 29100317

Darba laiks

T. – Sv. 12:00 – 16:00

Cenas

Ieeja bez maksas

Saistītie objekti

a