Piemineklis Ēvaldam Valteram

2016. gada 1. aprīlī, Ēvalda Valtera 122. dzimšanas dienas priekšvakarā Kuldīgas rātslaukumā tika atklāts tēlnieka Oskara Mikāna veidots vides objekts «Tējas tase kopā ar Ēvaldu Valteru», kas veltīts leģendārajam aktierim un sabiedriskajam darbiniekam, latviešu strēlniekam, kuldīdzniekam Ēvaldam Valteram.

Tēlnieka Oskara Mikāna darbā leģendārais latviešu aktieris attēlots reālistiski, draudzīgi, vienkārši, bet vienlaikus cēli. Piemineklis ir atveidots bronzā.

Ēvalds Valters ir dzimis 1894. gada Planīcas “Egleniekos”, tagadējā Kuldīgas novada Kurmāles pagastā, miris 1994. gadā. Viņš bija latviešu strēlnieks, aktieris, literāts, Latviešu strēlnieku apvienības goda priekšsēdētājs un Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis.

Ēvalds Valters bija vienreizēja un unikāla personība. Atklājot viņam veltītu vides objektu, dižais aktieris ir atgriezies mājās, kur viņš jutās vislabāk. Ēvalds Valters savulaik teicis – “Es tik ļoti mīlu Kuldīgu, ka man vajag tikai pateikt vārdu Kuldīga un es jau esmu laimīgs”.

Ticējums vēsta – ja vēlies nodzīvot līdz 100 gadiem, jāatbrauc uz Kuldīgu un jābauda tēja kopā ar slavenāko latviešu simtgadnieku Ēvaldu Valteru.

Kontakti

Baznīcas iela 5, Kuldīga

Saistītie objekti

a