Dabas Galerija ir jaunradīts koncepts, eksperimentāls piedzīvojums dabā, kas apmeklētājiem dāvā jaunu pieredzi un emocijas, akcentē dabas un cilvēku mijiedarbību, izceļ lokālā reģiona dabas bagātības, veido dažādu nozaru sinerģiju. Tajā apvienojas tūrisms, arhitektūra, dizains, zinātne, tehnoloģijas, gastronomija, mūzika un kultūras norises.

Dabas Galerija atrodas pie ezera Gulbis, tās teritorijā izveidotas mākslas un vides instalācijas. Galvenais objekts ir ēka, kas mehāniski griežas ap savu asi jeb rotē 360 grādos, pārsteidz ar slīdošo terasi, un, griežoties uz katru no debess pusēm, ierāmē ainavu, ko tver viesu acis.

Dabas Galerija darbojas trīs veidos – dienas seansi, grupu seansi, bet naktīs tā pārtop Nepieradinātā naktsmītnē. Tā vērsta uz plašu mērķauditoriju – tūristiem, dabas mīlētājiem, orģinālas atpūtas cienītājiem, darba kolektīviem, gardēžiem un dabas kultūras baudītājiem. Tos visus pārsteidz dabas, kultūras un tehnoloģiju apvienojums.

Dabas Galerija izceļas ne tikai ar unikālu dizainu, bet arī ar piedāvāto saturu. Eksperimentāls piedzīvojums veidots ar apmeklētāju iesaisti – spēles, izklaides elementiem un izglītojošu saturu, ko veidojuši biotopu zinātnieki, mākslinieki, komponisti, dzejnieki, aktieri, horeogrāfi, tehnoloģiju mākslinieki, scenogrāfi, pavāri un citi radošo profesiju pārstāvji.

Individuālajos dienas rituālos iespējams baudīt maltīti namiņā, izstaigāt meža taku, dzirdēt 8 audiālus stāstus par dabas objektiem, kuros zinātniski fakti apvienoti ar poētiskiem tekstiem. Te apskatāmas dabas instalācijas, iespējams klausīties dzeju no kokiem un piedzīvot papildināto realitāti. Skaņu kalnā baudāma muzikāla performance “Skaņa 360 grādos”, kuru komponējis mūziķis un komponists Toms Mikāls. Atpūtas zonā uz ezera tapusi filmu un koncertu izlase “Kino 360 grādos” virtuālās realitātes brillēs, sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju. Grupām līdz 20 personām pieejams sajūtu piedzīvojums, kurā iekļauts pārgājiens, stāsti par dabas objektiem, dzeja no kokiem, dabas instalāciju apskate un šefpavāra Raimonda Zommera un Skudras Metropoles kopīgi veidota dabas maltīte ar zemes velēnās ceptu zivi un pēc sentēvu metodes ugunskurā izceptu maizi.

Dabas Galerija ir kā dabas oāze, kur patverties no visiem kreņķiem, pilsētas un stresa. Te nav nekā tāda, kas dabai traucētu. Mākslīgi nekas netiek veidots, lai daba ir tāda, kāda tā ir.

Projekts veicina pasākuma industrijas un tūrisma nozares attīstību, lokālā reģiona ekonomiku un piesaista ārvalstu medijus un presi.
Projekta tapšanas un norises laikā izmantoti dabai draudzīgi materiāli un ilgtspējas risinājumi.

Jau pirmajos gados projekts sasniedzis izcilus rezultātus – tas novērtēts pasaulē, Baltijā un Latvijā. Gan kā inovatīva, laikmetīga kultūras norišu un pasākumu platforma, kā ilgtspējas un biofīlijas koncepta paraugs, kā moderns darba kolektīvu vai jebkuru citu komandu saliedēšanas pasākums, kā rekreācijas vieta darba kolektīviem, kā unikāla dizaina produkts, kā labākā kultūras un dabas mijiedarbībā veidota instalācija, kā arī kā labākais tūrisma eksport produkts Latvijā, saņemot balvu “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts” 2022. gadā.
Projekts saņēmis 1 Grand Prix apbalvojumu, 8 Zelta apbalvojumus, 2 Bronzas apbalvojumus. Daudzās godalgas, ekspertu novērtējums pasaulē, Baltijā un Latvijā, lielā mediju interese un pieprasījums parāda projekta aktuālo nozīmi, atbilstību laikmeta modernām tendencēm un nozīmību sabiedrības labā.

Radošā komanda priecājas, ka var parādīt gan vietējiem, gan ārvalstu tūristiem, cik Latvija ir skaista, jo paši ar to lepojas.

Kontakti

[email protected]
(+371) 25711066

Saistītie objekti

a