Ekspozīcija “Suitu godi”

Ekspozīcija “Suitu godi” stāsta par četriem nozīmīgākajiem notikumiem suitu novada ļaužu dzīvē – kristībām, laulībām, bērēm un dažādām ar baznīcu un gadskārtām saistītām tradīcijām. Bagātīgo un krāšņo ekspozīciju veido gan materiālas, gan nemateriālas kultūrvēstures liecības, kas tipiskas tieši suitu novadam. Izstādē aplūkojami godiem raksturīgie priekšmeti, piemēram, šūpulis, pūralāde, zārks, svētku galds. Īpaši koši izveidota suitu kāzu aina, kurā redzami suitu tautastērpi kāzu godiem.

Ekspozīciju papildina audiovizuālais materiāls – vēsturiskas fotogrāfijas, kurās tradicionālajās svinībās redzami vietējie suitu novada ļaudis, un audio faili ar katriem godiem raksturīgajām dziesmām.

Ekspozīcijas galvenie mērķi ir popularizēt suitu kultūras mantojumu un izveidot atraktīvu kultūrtūrisma galamērķi Basos. “Suitu godu” ekzpozīcijas idejas autori ir suitu kopienas aktīvākie cilvēki. Tērpus un tekstilizstrādājumus darinājuši suitu amatnieki un Alsungas audējas. Ļoti nozīmīgs devums ekspozīcijai ir vēsturiskie sadzīves priekšmeti, ko izstādei atvēlējuši Basu iedzīvotāji.

Kontakti

Skolas iela 1, Basi, Gudenieku pagasts, Kuldīgas novads
(+371) 29266724
suiti.lv 

Darba laiks

Iepriekš piesakoties

Saistītie objekti

a