Lv

Stāstu skapji Pelču pilī

Savu bibliotēku Pelču pilī pagājušā gadsimta sākumā firsts Mihaels fon Līvens veidoja pārdomāti, uzkrājot ap 6000 grāmatu. Mūsdienās gan te viņa grāmatu vairs nav, bet saglabājies autentiskais interjers. Lai telpai atdotu sākotnējo nozīmi, te izveidota interaktīva ekspozīcija ”Stāstu skapji”. Plauktus atkal pilda grāmatas, šoreiz gan simboliskas, kuras sevī glabā stāstus gan par pils, gan Pelču pagasta vēsturi.

Ekspozīcija ”Stāstu skapji”, kas interaktīvā veidā, izmantojot gaismas projekcijas un audio stāstus, iepazīstina ar Pelču pils un pagasta vēsturi.

Pelču pils vēsturiskā bibliotēka ir vienīgā šāda veida saglabātā bibliotēka Latvijā. Tajā iespējams apskatīt ne tikai seno grāmatu krājumus, bet arī unikālo ozolkoka interjeru un seno centrālapkures sistēmu, kur pa iebūvētām lūkām grāmatu skapjos savulaik plūdis siltais gaiss.

Projekta ”Pelču pils vēsturiskās bibliotēkas kāpņu restaurācija un ”Stāstu skapju” ekspozīcijas izveide” ietvaros veikti restaurācijas darbi bibliotēkā esošajām koka vītņu kāpnēm un izveidota patstāvīga ekspozīcija ”Stāstu skapji”. Interaktīvā ekspozīcija ļauj ikvienam iepazīt ne tikai pašu bibliotēku, bet arī Pelču pagasta vēsturi kopumā. Ieklausoties audio gida stāstījumos par Pelču pils un pagasta vēsturi, tā vienlaikus dod iespēju vērot krāšņas gaismēnu projekcijas griestos.

Kontakti

”Pelču pils”, Pelči, Pelču pagasts, Kuldīgas novads
(+371) 25980988, 27020946
[email protected]

Darba laiks

Apskate iespējama iepriekš vienojoties.

Saistītie objekti

a