Kuldīgas novada muzeja izstāžu un ekspozīciju ēka

Ventas krastu rotā īsta koka arhitektūras pērle, leģendām apvītā Bangertu villa jeb Kuldīgas novada muzejs, kas caur pētījumiem, pasākumiem, ekspozīcijām un izstādēm stāsta par sava novada vēsturi.

Kuldīgas novada muzejs atrodas īpašā vietā – ap 1900. gadu ēka uzbūvēta uz bijušās Livonijas ordeņa pils vaļņa (13. gs.). No balkona austrumu pusē paveras brīnišķīgs skats uz Ventas rumbu un seno ķieģeļu tiltu. Savukārt rietumu pusē var priecāties par rekonstruēto Pilsētas dārzu, kas apliecina, ka tajā vairākus gadsimtus atradusies varenākā un nozīmīgākā celtne Kuldīgā – ordeņa pils. Pēc Livonijas ordeņa sabrukuma tā kļuva par Kurzemes hercogu rezidenci.

Muzeja 2. stāvā iespējams ielūkoties 20. gs. sākuma turīga kuldīdznieka dzīvoklī, savukārt kunga kabinetā apskatāma daļa no kolekcionāra Jāņa Mētras apjomīgās kāršu kolekcijas. 3. stāvā iekārtota ekspozīcija “Kuldīga pirms mums”, kas ļauj ieskatīties pilsētas vēsturiskajā attīstībā.

Gids
Apmaksa ar bankas karti
Apmaksa skaidrā naudā
Kontakti

Pils iela 5, Kuldīga
(+371) 22015462
kuldigasmuzejs.lv
FB: kuldigasmuzejs

Darba laiks

P. Slēgts
O. – Sv. 10:00 – 18:00

Apmeklētāji grupās var pieteikties arī ārpus norādītajām darba dienām, iepriekš piesakot savu apmeklējumu pa tālruni +371 22015462

Arī izglītojošajām nodarbībām var pieteikties ārpus norādītajām dienām, zvanot pa tālruni +371 25462236

Cenas

4,- EUR / pers. pieaugušajiem. 

Bērniem līdz 7 gadu vecumam, novada izglītības iestāžu audzēkņiem, pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti, ģimenēm ar Goda ģimenes karti, bāreņiem un represētajām personām (uzrādot apliecību) netiek piemērota ieejas maksa.

6,- EUR / pers. kombinētā ieejas biļete izstāžu un ekspozīciju ēkā un atvērtā krājuma ekspozīcijā pieaugušajiem.

2,- EUR / pers. ieejas biļete skolēniem (ārpus novada mācību iestādēm) un studentiem (uzrādot apliecību).  

3,- EUR / pers. kombinētā ieejas biļete izstāžu un ekspozīciju ēkā un atvērtā krājuma ekspozīcijā skolēniem un studentiem (uzrādot apliecību).

10,- EUR ģimenes biļete (2 pieaugušie un bērni līdz 18 gadu vecumam).  

30,- EUR ekskursija muzejā gida pavadībā (līdz 25 cilvēkiem vienā grupā, ar iepriekšēju pieteikšanos).  

Saziņas valodas

LV, RU, EN

Saistītie objekti

a