Grafikas izstāde “Vai tev jūra līdz ceļiem?”

Norises laiks
14. Aprīlis - 11. Jūnijs
Ieejas maksa
IEEJA BEZMAKSAS
Norises vieta
Kuldīgas novada muzejs

No 14. aprīļa līdz 11. jūnijam Kuldīgas novada muzejs aicina uz grafikas izstādi “Vai tev jūra līdz ceļiem?”. Liepājas Universitātes studentu veidotas zivju grafikas izstāde radīta, lai cilvēki aizdomātos par savu “eko” pēdu dabā, kā arī labāk izprastu pasauli, kurā dzīvojam, novērtējot Baltijas jūru, kā dārgumu, kas ieskauj mūsu zemi.

Kuldīgas novada muzejam blakus plūstošā Venta ir viena no tām upēm, kas ietek Baltijas jūrā un ietekmē ūdens kvalitāti. Kā arī viens no pilsētas atpazīstamākajiem pavasara fenomeniem, ko iespējams novērot Ventas rumbā, ir lidojošās zivis – vimbas, tās galvenokārt uzturas jūrā un upē dodas pret straumi nārstot. Tādēļ, kad domājam par vidi un tās piesārņojumu, ir jāatceras, ka viss dabā ir saistīts.

Izstādē būs iespēja uzzināt par darbu izveidošanas tehniku “Gyotaku”, kas ir japāņu tradicionālā zivju atspiedumu grafikas māksla.

Šī izstāde ir tapusi sadarbībā ar Liepājas pašvaldību un Liepājas Universitāti, kā viens no soļiem ceļā uz “Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027” projekta virzības posmiem. Šajā projektā kopā piedalās – Liepājas valstspilsēta, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadi.

Ieeja muzeja izstāžu un ekspozīciju ēkā ir bez maksas.