Šitaki sēņu audzētava “Garīkas”

Garīkas ir pirmā saimniecība, kas Latvijā uzsāka šitaki sēņu audzēšanu un ar to nodarbojas vēl šodien. Kā atzīst saimnieks Andris Vjaksa un viņa ģimene, šitaki sēņu audzēšana ir kaprīzs un pietiekami savdabīgs process, lai to nevarētu salīdzināt ar cita veida lauksaimniecību.

Šitaki audzēšana notiek koka baļķīšos, kuros ievietotas koka tapas, kas inficētas ar šitaki sēņu micēliju. Lai nodrošinātu sēņu augšanai nepieciešamos apstākļus, koki tiek mērcēti, lai tie uzsāktu ražošanas procesu. Tieši uz koka baļķiem audzētas sēnes uzturā ir pat 8 reizes vērtīgākas un bagātākas kā substrātā audzētās sēnes.

Šitaki sēnes pasaulē ir novērtētas kā kulinārijas delikatese, jo tās satur augstvērtīgas barības vielas un tām piemīt ļoti patīkama krējuma un riekstu garša.

Saimnieki ar lielāko prieku uzņem viesus, izrāda saimniecības apkaimi, kur izvietoti melnalkšņu baļķi, no kuriem aug (dažādās gatavības stadijās) šitaki sēnes, kā arī iepazīstina ar sēņu labajām īpašībām.

Pēc ekskursijas iespējams sēnes nodegustēt, vai nobaudīt kārtīgu saimnieces gatavotu maltīti, lai pilnvērtīgāk izgaršotu šitaki sēnēm raksturīgās nianses. Tiem, kuri vēlēsies pagatavot sēnes mājās, ir iespēja iegādāties līdzi kaltētas vai svaigas šitaki sēnes, sēņu maisījumu sviestam vai sēņu pulveri, kā arī micēliju, ja rodas vēlme izmēģināt šo augstvērtīgo šēņu audzēšanu mājas apstākļos.

Viesi, kuri vēlas uzkavēties ilgāk, ir aicināti pārnakšņot Garīku viesu namā.

Gids
Kontakti

“Garīkas”, Rudbāržu pagasts, Kuldīgas novads
(+371) 29147778
garikas.lv
FB: Shitaki mushrooms Garikas

Darba laiks

Iepriekš piesakoties.

Cenas

Ekskursija Šitaki sēņu audzētavā –
Pieaugušajiem 5 EUR/personai
Skolēniem un pensionāriem 4 EUR/personai

Ekskursija Šitaki sēņu audzētavā ar degustāciju –
Pieaugušajiem 8 EUR / personai
Skolēniem un pensionāriem 7 EUR / personai

Saziņas valodas

LV, RU, DE

Saistītie objekti

a