“Strauss un Kaza” Ferma

Vai zinājāt, ka arī Latvijas laukos dzīvo lielākie un smagākie putni pasaulē – Āfrikas strausi?

“Strauss un Kaza” ir Latvijā lielākā strausu saimniecība, kurā iespējams uzzināt par strausu neprognazējamo raksturu, noraudzīties lielo putnu graciozajā gaitā, apskatīt cik lielas olas tie dēj un priecāties par mazajiem strausēniem.
Strausi augumā var sasniegt pat 2,80 metrus un vidēji sver 90-130 kilogramus. Salīdzinoši ar putna lielumu, tā smadzenes sver tikai 30-40 gramus.

Strauss ir arī ātrākais divkājainais dzīvnieks, kurš skrienot var sasniegt ātrumu līdz pat 72 km stundā. Viena soļa garums skrienot ir 3,5-4 metri.
Saimniecībā apskatāmas un samīļojamas arī kaziņas. Un kur kaziņas, tur arī to galvenie uzraugi un gani – kaķi.

Iepriekš piesakot, šeit iespējams arī radoši darboties, no strausu spalvām un olu čaumalām veidojot dažādus suvenīrus, piemēram, sapņu ķērāju, auskarus vai ko citu.

Par gardu maltīti gādās šefpavārs ģimenes restorānā. Šeit var nobaudīt ne tikai gardākos ēdienus, pagatavotus no vietējiem produktiem, bet arī saimniecībā pieejamās delikateses.

“Strauss un Kaza” ir ideāla pieturvieta arī aktīvās atpūtas baudītājiem, jo netālu no šejienes garām iet arī garo distanču pārgājiena maršuta “Mežtaka” 91. – 92. posms, kā arī saimniecība ir viens no apskates objektiem 47 kilometru garā velo maršrutā ar sākuma un beigu punktu Kuldīgas pilsētā.

Gids
Kontakti

“Nornieki”, Snēpeles pagasts, Kuldīgas novads
(+371) 26620488, 29282032
http://www.straussunkaza.lv/
https://www.facebook.com/straussunkaza

Darba laiks

Lūgums, viesošanos iepriekš pieteikt!

P. – C. 12:00-18:00
Pk. – Sv. 12:00-20:00

Cenas

Ekskursija 5 EUR / personai
Radošās darbnīcas pēc iepriekšējas vienošanās.

Saziņas valodas

LV, RU, EN

Saistītie objekti

a