Ēdolē ir vienīgā Kurzemes bīskapijas celtā pils (1264), kura vēl ir apdzīvojama.

Pils ilgajā pastāvēšanas laikā, kaut vairākkārt cietusi karos un ugunsgrēkos, tomēr allaž atkal atjaunota un pārbūvēta. Pašreizējo izskatu pils visumā ieguva tikai 19. gadsimta 30. gados, kad atbilstoši tā laika gaumei tai tika izveidotas neogotiskas fasādes.

Līdz mūsdienām vismazāk pārveidots pils pirmais stāvs, kuru tagad dēvē par pagrabu. Pret pagalmu vērstajās ārsienās saglabājušās gandrīz visas sākotnējās šaurās durvju ailas ar segmentveida pārsedzēm un vairākas nelielas logu ailas. No vecajām durvju ailām, kuras otrajā stāvā veda uz pagalma pusē esošo galeriju, saglabājušās tikai divas, pa vienai ZA un ZR korpusā.

No pils torņa paveras skaists skats uz Tempļa kalnu, dzirnavu dīķi un tā saliņu, dzirnavām, parku, Vankas upes senleju un plašo muižas saimniecisko kompleksu.

Ēdoles viduslaiku pils muzejā apmeklētājiem apskatāma pastāvīgā ekspozīcija – baltā, sarkanā, zaļā zāle, bibliotēka, torņa apaļā istaba, bērnu rotaļlietu istaba, istaba, kurā aplūkojamas dažādas ekspozīcijas, piemēram, skulptūras, senlaiku pulksteņi, lādītes, kā arī īpaši rokdarbi, un citas viduslaiku pils telpas.

Vēl pilī apskatāma Pasaku Valstība, kurā attēlotas 20 ekspozīcijas par godu Latviešu tautas pasakām.

Mūsdienās Ēdoles pils zināma ne tikai kā valsts nozīmes arhitektūras piemineklis ar laikmetīgām vērtībām un savu leģendām apvīto atmosfēru, bet arī kā dažādu koncertu, izstāžu un citu pasākumu norises vieta.

Ēdoles pils un pagalms ir iemūžināts leģendārajā latviešu mākslas filmā “Emīla nedarbi” , kurai par godu šeit ik gadu jūnijā tiek rīkots Emīla tirgus un baudīta vēžu zupa.

Gids
Kontakti

Ēdole, Kuldīgas novads
(+371) 63321251
https://www.edolespils.lv/
https://www.facebook.com/EdolesCastle

Darba laiks

P. slēgts
O. – Sv. 10:00 – 18:00

Cenas

Pieaugušajiem 5 EUR / personai
Studentiem, pensionāriem 4 EUR / personai
Bērniem (3-16.g.v.) 3 EUR / personai
Gida pakalpojumi 20 EUR
Fotografēšana 15 EUR

Apvienotā biļete muzejam un Pasaku valstībai 9 EUR / personai

Saziņas valodas

LV, RU

Saistītie objekti

a