Maras muiža ir kultūrvēstures objekts, kas dokumentos minēts jau no 16. gadsimta. Laika gaitā tai vairākkārt mainījušies īpašnieki, kā arī mūsdienās muižas teritorija ir ievērojami samazināta.

Muižas kompleksā no 12 ēkām ir saglabājušās tikai divas – muižas kungu māja un graudu klēts. No sākotnējās ēkas (16 gadsimta) saglabājusies Livonijas ordeņa laika pagrabi, uz kuriem 1750.gadā tika uzcelta kungu māja baroka stilā un tā ir saglabājusies bez lielām pārmaiņām līdz mūsdienām.

Muiža piedzīvojusi arī traģiskus notikums 1905. gadā, kad muižas kungu māja tika dedzināta. Lai gan uguns neskāra ēku būtiski – sadega vienīgi jumta stāvs, tas tika atjaunots 1908. gadā. Tāpēc arī šodien pēc Maras muižas kungu mājas atjaunošanas 2006. gadā, interjerā var apbrīnot sena interjera konstrukcijas un priekšmetus – kāpnes, anfilādi, kamīnu, krāsnis, vecās grīdas un durvis, kā arī griestu gleznojumu fragmentus.

Padomju laikā muižu izmantoja dažādām vajadzībām. Šeit atradās Basu ciema padome, aptieka, kultūras nams un pat izveidoti astoņi kolhoznieku dzīvokļi.

Visā muižas pastāvēšanas laikā tai bijuši kopā 10 saimnieki, ieskaitot tagadējo Maras muižas saimniekus Verneru Hartingers un Ilgu Pranču-Hartingeri. Katrs no īpašniekiem atstājis muižā savas pēdas, kuri stāsta par ēkas dzīves gaitu.

Muižas ēku ieskauj skaists parks, kurā dzīvo aptuveni 50 dažādu sugu putni. Parka teritorijā atrodas arī vecāki koki un krūmi un izveidots skaists dārzs.

Muižā ir iespējams arī pārnakšņot līdz 11 cilvēkiem, izbaudot senās muižas un lauku burvību, mostoties ar putnu dziesmām un saullēktu.

Jaunums Maras muižā – 2 smiltsērkšķu plantācijas, kuras izveidotas skaistās ainaviskās vietās.

No 2024. gada Maras muižā varēs iegādāties dažādus smiltsērkšķu produktus kā, piemēram, sulu, ievārījumu un liķieri.

Gids
Auto stāvvieta
Apmaksa skaidrā naudā
Kontakti

“Maras muiža”, Turlavas pagasts, Kuldīgas novads
(+371) 26376974
https://www.marasmanor.info/
https://www.facebook.com/MarasManor

Darba laiks

Iepriekš piesakoties.

Cenas

Ekskursija muižā grupai sākot no 12 personām.
6 EUR / personai
Kafija un kūka 5 EUR / personai
Nakšņošana no 80 EUR

Saziņas valodas

LV, RU, EN, DE

Saistītie objekti

a