Kuldīgas Restaurācijas centrs

Kuldīgas Restaurācijas centrs izveidots ar mērķi nodrošināt Kuldīgas vecpilsētas kultūrvēsturiskā mantojuma autentiskuma saglabāšanu nākamajām paaudzēm, veicot konservācijas un restaurācijas darbus, kā arī konsultējot iedzīvotājus par seno ēku saglabāšanu un uzturēšanu.

Centrā izveidota kokapstrādes restaurācijas darbnīca, kurā apmeklētāji var vērot restaurācijas procesu, kura pamatā ir tradicionālās ēku atjaunošanas metodes.

Šeit iekārtota arī izglītības telpa, kurā izvietoti informatīvi stendi, kas apmeklētājiem ļauj iepazīt tradicionālo būvniecības materiālu izmantošanas nozīmi; eksponēti centra atjaunotie objekti pirms un pēc restaurācijas – lieveņi, verandas, unikālās durvis; izveidoti ēkas restaurācijas procesā veidoti izpētes laukumi, kas stāsta par objektu, kā arī iekārtota seno kokapstrādes darbarīku kolekcija un izveidota spēle, kas ļauj interesantā veidā iepazīt darbarīkus.

Vasaras sezonā centrā darbojās vecpilsētas iedzīvotāji, kuri speciālistu uzraudzībā, paši saviem spēkiem veic vecpilsētas ēku logu atjaunošanu.

Kontakti

Baznīcas iela 30, Kuldīga
(+371) 29604434; 27021298
[email protected]
https://www.facebook.com/kuldigasrestauracijascentrs

Darba laiks

P.-C. 9:00-16:00
Pk. iepriekš piesakoties
S., Sv. –

*Grupām nepieciešams iepriekš pieteikties

Saziņas valodas

LV, RU, EN

Saistītie objekti

a