Ko redzēt?

Kuldīgā un apkārtnē

Kabiles muižas vīna darītava

cm=

Kabiles muiža un muižas kungu māja ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kurā saglabājušies unikāli 18. un 19. gs. interjeri.

Bišu drava “Baļļas”

6EXYD

Zemnieku saimniecība piedāvā plašu sortimentu ar biškopības produktiem un inventāru, iespēju ielūkoties bišu dzīvē, lieliski atpūsties medus pirtī un pie ugunskura.

Kuldīgas restaurācijas centrs

6EXYD

Zemnieku saimniecība piedāvā plašu sortimentu ar biškopības produktiem un inventāru, iespēju ielūkoties bišu dzīvē, lieliski atpūsties medus pirtī un pie ugunskura.

Alsungas novada muzejs

Pils ir unikāla Latvijā un ārpus valsts robežām, jo tā ir viena no retajām viduslaiku pilīm, kas daļēji ir saglabājusies līdz mūsdienām savā vēsturiskajā veidolā.

Adatu ekspozīcija Industriālā mantojuma tornī

Industriālā mantojuma ēkā – kādreizējā telegrāfa tornī, Liepājas ielā 37, Kuldīgā, tiks izveidota ekspozīcija par adatu.

Alsungas Livonijas ordeņa pils

Pils ir unikāla Latvijā un ārpus valsts robežām, jo tā ir viena no retajām viduslaiku pilīm, kas daļēji ir saglabājusies līdz mūsdienām savā vēsturiskajā veidolā.

Ēdoles pils

mK/U

Vienīgā Kurzemes bīskapijas celtā (1265), labi nocietinātā mūra pils ar torņiem un iekšpagalmu, kas vēl joprojām ir apdzīvojama.

Alsungas Sv. Miķeļa Romas katoļu baznīca

Baznīca gadu simtiem ir bijusi galvenā suitu kopienas svētvieta, tās garīguma un identitātes balsts. Dievnamā apskatāmi holandiešu kokgriezēja Johana Mertensa darbi.

Usmas evaņģēliski luteriskā baznīca

Usmas ezera krastā jau 1704. gadā pacēlās dievnams no tēstiem guļbaļķiem – tas pats, kuru šobrīd varam skatīt Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Ēdoles evaņģēliski luteriskā baznīca

Nostāsti vēsta, ka stalto baznīcu 17. gs. cēlis Ēdoles muižas īpašnieks Johans Dītrihs Bērs sava noslepkavotā tēva piemiņai, kā arī, lai izpirktu brāļa Filipa grēkus.

Īvandes ūdensdzirnavas

mu

Ūdensdzirnavas Vankas upītes krastā celtas 1842. gadā, par ko liecina arī sienā iemūrēts dzirnakmens.

TLMS “Vēveri”

Eum

Tautas daiļamata meistares demonstrēs aušanas procesu un dos iespēju viesiem pašiem pamēģināt un saprast, ko īsti nozīmē aust.

Murkšķu audzētava “Jaunstuči”

XyZ=

Audzētavā tiek turēti vairāk nekā 26 stepes murkšķi jeb baibaki. Dodoties ciemos, var paņemt līdzi burkānus, ar ko pacienāt murkšķus.

“Lazdkalni” daiļdārzs

9XIED

Solveigas Zīles sakoptajā īpašumā plešas dekoratīvo koku, krūmu, skujkoku un ziemciešu daiļdārzs.

Īvandes muiža ar parku un dižkokiem

mIUr0

Apskatāma 18. gs. beigās celtā vecā kungu māja, kā arī jaunā pils, kura veidota neoklasicisma stilā. Abās ēkās daļēji ir saglabājies sākotnējais interjers.

Padures muižas klēts

mcQ%u

18. gs. celtā Padures muižas klēts ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis ar mansarda jumtu. Tā ir vienīgā tāda stila celtne Latvijā, kas saglabājusies līdz mūsdienām.

Padures muiža ar parku

mIU

Tā saglabājusies oriģinālajā veidolā ar ļoti lielu sākotnējo detaļu un interjera apdaru īpatsvaru. Ēka uzskatāma par unikālu 19. gs. 2. ceturkšņa būvmākslas paraugu Latvijā.

Maras muiža

mzU

Kultūrvēstures objekts, muižas nosaukums rakstos pirmo reizi minēts 16. gs. Ēka atjaunota 2004. gadā, ievērojot autentiskumu.

Lauku sēta “Mazķīši”

XW$Yz

Iespēja iepazīties ar mājas putnu ikdienu, tos pabarot. Saimniece piedāvā nobaudīt omleti un tēju.

Lauku sēta “Zemturi”

XyPz$

Saimniecībā iespējams apskatīt lielākus un mazākus mājdzīvniekus – zirgus, pundurcūciņas, mājputnus, kā arī vairāk nekā simts trušus.

“Mazsālijas”

Xy)i%

Ceļotājiem iespēja iepazīties ar katra gadalaika norisēm briežu dārzā: pārgājieni, radošās darbnīcas, konkursi, svētki, spēļu laukums.

Strausu ferma “Nornieki”

Xk%EZ

Lielākā strausu audzētava Latvijā. Strausu fermas apskate gan individuāli, gan grupām, strausu gaļas, ādas izstrādājumu un spalvu iegāde.

Īvandes upītes ūdenskritums

Pavisam īsā upītes posmā, ir atrodami divi dažāda lieluma ūdenskritumi (augstākais divi metri) un stāvi dolomīta krasti.

Lipaiķu evaņģēliski luteriskā baznīca

1567. gadā baznīca rakstos minēta, kā neliela koka ēka, vēlāk uzbūvēta mūra celtne, kas piedzīvojusi vairākas rekonstrukcijas.

Valtaiķu evaņģēliski luteriskā baznīca

1792. gadā celtā baznīca slavena ar 15 logu vitrāžām. Tās izgatavotas 20. gs. sākumā pēc Kazdangas muižnieka barona Manteifeļa pasūtījuma.

Ventas ielejas dabas taka

oIaZ

Kalnansu purvā apkārt ezeriņam ierīkota pastaigu taka, kura ietver purvainu mežu, Bezdibeņa ezeru un tipisku purvu ar tam raksturīgiem augiem.

Kalnansu purva taka

oIaZ

Kalnansu purvā apkārt ezeriņam ierīkota pastaigu taka, kura ietver purvainu mežu, Bezdibeņa ezeru un tipisku purvu ar tam raksturīgiem augiem.

Pelču pils ar parku

mI

Pils būvēta 1903.-1904. gadā pēc Vilhelma Neimaņa projekta un ir viena no agrīnākajām Latvijas ēkām, kurā jūtama jūgendstila ietekme.

Meža mācību un izziņas taka “Ozolu biotops” un “Līvu iela”

oIZi$

Parkā ir meža izziņu takas, vairāk nekā 15 dažāda veida atrakcijas un spēles, arī meža boulings.

Saimniecība “Bētas”

XyPzQ

Te vienkopus var sastapt gan Latvijā, gan Eiropā mītošus putnus un dzīvniekus, savvaļas zirgus, ponijus, lamas, dekoratīvās govis, kamieļus u.c.

Brīvdabas dievnams “Bētele”

Iesvētīts 2012. gadā. Vienīgais tāda veida brīvdabas dievnams Latvijā. Ikviens, kurš vēlas, šeit var laulāties, kristīties un piedalīties dievkalpojumos.

Skaņuplašu un senlietu muzejs

Iespaidīga Ata Gunivalža Bērtiņa kolekcija ar patafoniem, gramofoniem un platēm – jau no pašiem pirmsākumiem, kad tās sāka ierakstīt Latvijā.

Ķoniņciems

Ķoniņciems Turlavas pagastā ir viens no kādreizējiem kuršu ķoniņu brīvciemiem Turlavas apkārtnē, kas piederējis Peniķu dzimtai.

Nacionālās pretošanās kustības muzejs

Muzeja ekspozīcija atklāj 50 gadu ilgo pretošanās kustību Latvijā – pretošanās pirmajai padomju okupācijai, pretošanās nacistiskajai okupācijai, bruņotā pretošanās padomju okupācijai, nevardarbīgā pretošanās.

“Lillas Lavender”

X9IE=

Kurzemes “Lillas Lavender” lavandu laukos radīta “Sapņu istaba” lavandu pilnvērtīgam baudījumam ar četrām maņām – redzi, dzirdi, tausti un ožu.

Dendrārijs “Sauleskalni”

X9oIU

Dārzā ir ap 600 kokaugu un puķu sugu. Romantisks dārzs, gleznains dīķis, dabas takas un mūsdienīgs komforts vēsturiskā ēkā.

Peoniju dārzs “Ziedoņi”

XIE=

Viena no Latvijas lielākajām peoniju kolekcijām. Īrisu, dienziežu, liliju, zemeņu un smiltsērkšķu stādi, dabīgi skaistumkopšanas līdzekļi.

Hercoga Jēkaba vīns “Riesling”

XIcE

Mārtiņa Vāgnera vīna dārza apskate un „Weisser Riesling”, „Chardonnay” un „Blauer Frühburgunder” vīnu degustācijas.

Ķirbju lauki “Ogulāji”

XI%E

Vīna dārza un Štīrijas eļļas ķirbju lauku apskate, kā arī Rendā izaudzētu kailsēklu eļļas ķirbju sēklu un Štīrijas ķirbju eļļas degustācija ar iespēju to visu iegādāties.

Riežupes smilšu alas

oI=

Alas atrodas 5 kilometru attālumā no Ventas rumbas. Tās raktas trīs paaudzēs. Pašlaik apskatāmo alu garums ir 460 metri.

Turlavas (Kundu) pilskalns

oI

Viens no varenākajiem kuršu pilskalniem. To sargā Elles grava – dziļa ieplaka ar vairākiem purvainiem ezeriņiem.

Omiķu grava

oIz

Dolomīta atsegumi Šķēdes kreisajā krastā, augšdevona Mūru svītas stratotips, kopš 1977. gada dabas aizsardzības objekts.

Zāģeri

nyD/a

Pie mums ir iespējams vienkārši atpūsties no pilsētas ikdienas klusā un tīrā lauku vidē. Saimniecības apskate un lopiņu apmīļošana, fotografēšanās. Zirgu izjādes laukumā.

Tautas lietišķās mākslas studija „Varavīksne“

Iespēja ielūkoties radošajā audēju darbnīcā, kurā top segas, galdauti, dažādu izmēru un krāsu grīdas deķi, grāmatzīmes un jostas.

Kuldīgas mākslas nams

Šeit ir apskatāmas Kuldīgā īstenoto mākslas rezidenču programmu izstādes, kā arī notiek ar mūziku, dzeju un deju saistītas kultūras norises.

Mākslinieku rezidences galerija

Šeit ir apskatāmas Kuldīgā īstenoto mākslas rezidenču programmu izstādes, kā arī notiek ar mūziku, dzeju un deju saistītas kultūras norises.

Mākslas telpa M22

Piedāvā kursus, seminārus un citus ar mākslu, radošumu un kultūru saistītus pasākumus.

Kuldīgas novada muzejs

2. stāvā radītajā dzīvoklī iespējams ielūkoties 20. gs. sākuma turīga kuldīdznieka ikdienā.

Brīvdabas kino „Goldingen Knight Cinema”

Ventas rumbas šalkas, zvaigžņota debess un kino – tas viss par baltu velti!

Dzīvais muzejs “Senās Kuldīgas stāsts”

Pilsētas mantojums ir arī stāsti, kas veidojuši šo pilsētu, un tie ir gana spoži, postoši, iedvesmojoši un baisi!

Sinagogas ēku komplekss

Kuldīgas lielā sinagoga celta 1875. gadā cara Aleksandra II valdīšanas laikā.

Vides objekts „Teleports”

Objektam ir divas puses, kas simboliski atklāj atšķirīgus laikmetus.

Tēlnieces Līvijas Rezevskas izstāžu zāle

Izstāžu zālē apskatāmas vairāk nekā 50 tēlnieces roku darinātas skulptūras, kas spilgti raksturo latviešu tautu – tās spēku, izturību un vērtības.

Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīca

Baznīcā atrodama plaša Bībeļu kolekcija. Vasarā tūristiem ir iespēja par ziedojumiem uzkāpt baznīcas tornī.

Kuldīgas Sv. Trīsvienības Romas katoļu baznīca

Baznīcas pamatakmens ielikts 1641. gadā, klātesot hercogam Jēkabam. Celtne var lepoties ar visgreznāko katoļu dievnamu interjeru Kurzemē.

Kuldīgas Sv. Annas baznīca (1904) ar dārzu

Baznīcu grezno pirmās Latvijas brīvvalsts laikā tapušas vitrāžas, dažādu mākslinieku gleznas un īpaši krēsli, kas darināti arhibīskapam un Valsts prezidentam.

Mārtiņsala (Zilā karoga pludmale)

Rātslaukums ir sena ļaužu pulcēšanās vieta, kas agrāk izmantots kā tirgus laukums. Tur pat pie vecā rātsnama atrodas piemineklis izcilajam novadniekam, aktierim Ēvaldam Valteram.

Kuldīgas vecais rātsnams ar Rātslaukumu

Rātslaukums ir sena ļaužu pulcēšanās vieta, kas agrāk izmantots kā tirgus laukums. Tur pat pie vecā rātsnama atrodas piemineklis izcilajam novadniekam, aktierim Ēvaldam Valteram.

Liepājas ielas promenāde

Savdabīga, dažādos gadsimtos celtu ēku ieskauta gājēju iela ar interesantām māju durvīm un virsgaismas lodziņiem.

Stafenhāgena nams

Leģenda vēsta, ka Zviedrijas karalis šajā ēkā atstājis liela izmēra drēbju lādi (2x2,5 metri). Tā daļēji iebūvēta sienā un apskatāma vēl šodien.

Hercoga galma aptieka (1622)

Ilgus gadus šeit atradusies aptieka, saukta par hercoga galma aptieku, jo patents aptiekas atvēršanai bijis jāpērk no hercoga.

Vecākā koka māja Kuldīgā (1670)

Ēka majestātiski slejas pie tā sauktā Latvijas Venēcijas tiltiņa, un gar tās pamatiem, čalodama tek Alekšupīte.

Pilsētas dārzs

Atrodas senākajā Kuldīgas daļā, bijušās Livonijas ordeņa un vēlākās Kurzemes hercogu rezidences vietā.

Alekšupītes ūdenskritums

Šobrīd augstākais (4,15 m) ūdenskritums Latvijā atrodas netālu no Alekšupītes ietekas Ventā.

Kuldīgas viduslaiku vēsturiskais centrs (vecpilsēta) ap Alekšupīti

Unikāls 17.–18. gs. mazpilsētas ēku apbūves ansamblis, kurā ietilpst arī tā sauktā Latvijas Venēcija ap Alekšupīti.

Senais ķieģeļu velvju tilts pār Ventu

Kuldīgas lepnums – viens no garākajiem ķieģeļu velvju tiltiem Eiropā! Tas celts 1874. gadā pēc cara laika ceļa kustības standartiem.

Ventas rumba

Ar Eiropā platāko dabisko ūdenskritumu (249 m) saistīta virkne leģendu un vēsturisku notikumu.