Padures loks

Ainavisks 18 km garšs maršruts, kas ved pa Ventas ielejas klusajiem meža ceļiem līdz Padurei, kas ir sakopts ciemats ar vairākām tūristu piesaistes vietām, ļaujot iepazīt gan kultūrvēsturiskus objektus, gan amatu meistaru veikumus.

Maršruta sākumposms ved gar Ventas upi, cauri Veckuldīgas pilskalanm, maziem meža celiņiem, kuru malās iespējams atrast dažādas ogas un sēnes, kā arī meža ielenktam Tigavas dīķim.

Nonākot Padurē, iesakām apskatīt keramikas darbnīcu “Saules ceplis”, kurā keramiķe Madara Atiķe darina melnās keramikas traukus pēc sentēvu tehnikas. Padurē aspaktāma arī Padures muiža un Padures muižas klēts ar mansarda jumtu. Klētī izvietota ekspozīcija “Padures vēstures apcirkņi”, kurā skatāmi dažādi senie amatu rīki.

Atpakaļceļā maršruts ved caur nelielu apdzīvotu vietu ar nosaukumu “Keramika”. Nosaukums saglabājies par godu ražošanas apvienības «Latvijas keramika» ķieģeļu un keramikas fabrikai, kas šeit darbojusies 1958.gadā. Vecā ķieģeļcepļa dūmenis (19.gs. beigas) ir vietējas nozīmes kultūrvēstures piemineklis un apskatāms no ārpuses.

Tālāk, sekojot smilšu ceļam, maršruts atgriežas pilsētā. Maršruta segums, galvenokārt ir vienmērīgs un braukšanai patīkams, vienīgie šķēršļi ir dažas koku saknes un atkarībā no laikapstākļiem – sausā laikā ir viena smilšu bedre, mitrā laikā – dubļi ~20 m posmā, kur velosipēds būs jāpastumj.

 

Kontakti

(+371) 29334403
[email protected]

Saistītie objekti

a