Pārgājienu maršruts “Šokolādīgā Šķērveļa ekspedīcija”

Aizraujošs un piedzīvojumiem bagāts maršruts sešpadsmit kilometru garumā, kas ļauj izbaudīt gleznainos un mežonīgos Šķērveļa krastus, pa ceļam aplūkot dabas un kultūrvēstures bagātības, noprovēt vietējā ģimenes uzņēmuma ražotos gardumus un izbaudīt Kurzemes lauku mieru. Maršruta sākums meklējams pie tilta pār Šķērveli, kas atrodas netālu no ietekas Ventā. Maršruts vijas gar Šķērveļa labo krastu līdz pat sniegbaltajiem Zoslēnu atsegumiem, kur upīti nākas šķērsot pār kādu nokritušu baļķi vai brienot pa ūdeni. Ekspedīcijas laikā skatam atklājas Šķērveļa glītie līkumi, stāvās krasta nogāzes, neparastās krāsas ūdens un mežonīgie apkārtnes meži. Šī nav nekāda pastaiga, bet gan īstens piedzīvojumu maršruts, kas liek lodāt augšā lejā, spraukties cauri brikšņiem un meklēt vislabāko ceļu, tomēr Šķērveļa dāvātās ainavas ir jebkuru moku vērtas. Netālu no Zoslēnu atsegumiem ciemiņus gaida Namdaru pilskalns, bet kādu gabaliņu uz priekšu – arī Vormsātes muiža. Pēc muižas arhitektonisko formu apskates laiks atgriezties Šķērveļa labajā krastā un atpūsties, soļojot pa lauku ceļiem. Ar iepriekšēju pieteikšanos iespējams paviesoties ģimenes uzņēmumā “DZIIVA šokolāde”, kur gaisā virmo kakao maģija un šokolādes rūgtenais vilinājums. Tā ir īsta miera osta, kur atveldzēties no ekspedīcijas, izzināt šokolādes pasaules aizkulises, stiprināties ar kakao pupiņās atrodamajiem labumiem un atrast iedvesmu. Tālākais ceļš stiepjas cauri Kurzemes laukiem, aizvedot atpakaļ uz maršruta sākumpunktu. Ņemot vērā pauguraino reljefu un pārgājiena mežonīgo dabu, maršruts piemērots īstiem piedzīvojumu meklētājiem, kurus nebiedē nedz krūmi, kas švīkst gar kājām, nedz upes šķērsošana pār baļķiem, nedz pamatīga nosmērēšanās ar dubļiem, nedz neparedzamie piedzīvojumi, kas var gadīties ceļā.

Garums: ~ 16 km
Grūtības pakāpe: sarežģīta
Segums: mežonīgi brikšņi, zvēru iemītas taciņas un zemes ceļi
Gadalaiki: maršruta iešanai vispiemērotākais laiks ir pavasaris un rudens, kad krūmi nav salapojuši; vasarā, kad taka pamatīgi aizaugusi, var mēģināt brist pa ūdeni.

MARŠRUTA KARTE

Maršruts: tilts pār Šķērveli netālu no ietekas Ventā – Zoslēnu atsegumi – Namdaru pilskalns – Vormsātes muiža – “DZIIVA šokolāde” – Līkais ceļš – tilts pār Šķērveli netālu no ietekas Ventā. Karte un satelītskats Šķērveli attēlo ļoti atšķirīgi, tāpēc maršruts iezīmēts, balstoties tajā, kā gājām izpētes ekspedīcijā.

Kartē izskatās, ka Šķērvelis jāšķērso neskaitāmas reizes, bet satelītskatā var pārliecināties, ka tā nebūt nav. Ieteikums turpceļā pašam meklēt labāko ceļu gar Šķērveli atbilstoši gadalaikam, krasta mitruma pakāpei un krūmu biezumam, bet pie Zoslēnu atsegumiem pāriet uz Šķērveļa kreiso krastu un turpināt ceļu gar to līdz pat Vormsātes muižai.
Uzmanību: pār Šķērveli izveidotā tilta margas atrodas bīstamā stāvoklī, tāpēc tās nevajag aiztikt!
Svarīgi: lai viesotos ģimenes uzņēmumā “DZIIVA šokolāde”, apmeklējumu nepieciešams iepriekš pieteikt (www.dziiva.com/kontakti)!

VAIRĀK PAR MARŠRUTU

Attālums no Kuldīgas

No Kuldīgas līdz Skrundai – 36,5 km

Sākuma un beigu punkts – tilts pār Šķērveli:

Sākums 56.57435, 21.98106
Beigas 56.57434, 21.98104

Saistītie objekti

a