Strausus lūkoties

Ļoti ainavisks 47 km garšs maršruts, kas ved pa maziem lauku celiņiem gar zivju dīķiem Pelču virzienā.

Pelčos no ārpues apskatāma Pelču pils, kura tiek uzskatīta par vienu no agrīnajām Latvijas pilīm, kuras arhitektūrā savijas jūgendstila, franču renesanses, baroka un neorenesanses elementi.

Ja brauksiet maija beigās vai jūnijā tad iesakām piestāt peoniju dārzā “Ziedoņi”, kas atrodas tur pat Pelčos, lai apskatītu vairāk kā 400 dažādu peoniju šķirņu kolekciju.

Dodoties tālāk Snēpeles virzienā, ceļš vedīs gar vairākiem mežu ieskautiem ezeriņiem, kur karstās vasaras dienās iespējams nopeldēties. Pa ceļam izbaudāms īsts lauku miers un klusums ar skaistu lauku ainavu.

Snēpelē iespējams piestāt pie Snēpeles muižas, kurā izvietota ekspozīcija par godu gleznotājam Indriķim Zeberiņam, kā arī apskatāmas citas vēstures liecības. Šeit darbojas arī audēju darbnīca “Vēveri”, kurā var apskatīt aušanas procesu, kā arī iegādāties audēju darinājumus.

Maršruta pusceļā atrodas strausu un kazu ferma “Nornieki”, kur iespējams apskatīt saimniecību, lielos un mazos Āfrikas strausus, kā arī samīļot kaziņas. Saimniecībā izveidots ģimenes restorāns “ar putniem”, kur ieturēt maltīti un apkopot spēkus pirms došanās tālāk.

Atpakaļceļā maršrutā ir arī pavisam īsi ekspedīciju posmi pa mazām taciņām caur mežu izcirtumiem un gar nebūtībā aizgājušiem īpašumiem. Daži posmi ir ar putekļaino “trepi”, ja brauksiet sausā laikā. Āpu ezera apkārtnē uz takas var trāpīties āpsis!

Saistītie objekti

a