Skrundas puses velomaršruts

51 kilometru garšs velomaršruts, kas ļaus atklāt gan cilvēku, gan dabas radītus brīnumus Aizputes un Skrundas pusē.

Ceļā no Aizputes līdz Sieksātei varēsiet apskatīt Kazdangas pili, kurā izvietots Kazdangas muzejs un Meža muzeja ekspozīcija.

Tur pat netālu atrodas arī Kazdangas muižas parks, kas sākts veidot 19. gs. sākumā. Mūsdienās tas pēc platības (196 ha) ir viens no lielākajiem un dendroloģiski bagātākajiem Latvijas muižu parkiem. Parks ir interesants ar pastaigu takām, skatu torni un laipu pāri Dzirnavezeram putnu vērošanai, veloceliņu, koka skulptūrām, atsevišķu celiņu, soliņu un tiltiņu sistēmu.

Skrundas pusē atrodas šitaki sēņu audzētava “Garīkas”. Šeit var apskatīt un uzzināt par šīs delikateses augšanas procesu un vērtīgajām īpašībām, kā arī nobaudīt tās dažādos saimniecībā gatavotos ēdienos.

Netālu atrodas arī Sieksātes piena muzejs, kurā var iepazīties ar Latvijas piena rūpniecības vēsturi, klausīties stāstus, kā arī pamēģināt slaukt govi, mašinēt pienu un kult sviestu.

Brauciens no Sieksātes līdz Kalvenei būs pa nomaļākiem lauku ceļiem, turpretim no Kalvenes līdz Aizputei varēsiet baudīt plašo Lejaskurzemes ainavu. Posmu no Kalvenes līdz Aizputei var veikt pa alternatīvu, aizstājot asfalta ceļu ar Mežtakas maršruta trasējumu, kas virzās pa maziem lauku ceļiem.

Saistītie objekti

a